Sagaidot jubileju, ierakstīta arī jauna dziesma 'Sveiks lai dzīvo!', kuras autori ir Guntars Račs un Raimonds Pauls.

Dzeguzīte 'Sveiks, lai dzīvo'

Koncerts "Kas manim kaitēja putniņam būt…" notiks sestdien, 2.aprīlī plkst 15.00, Rīgas Kongresu namā.

Koncerta pirmajā daļā skanēs jaunas Raimonda Paula un Kārļa Lāča dziesmas Intara Busuļa un ansambļa "Dzeguzīte" dalībnieku izpildījumā, bet otrajā daļā uz skatuves kāps viesmākslinieki – Linda Leen, Andris Daņiļenko, Jānis Paukštello, Harijs Spanovskis, Žoržs Siksna, Jelgavas Tirkīzzilais zemes koris, grupa "Limonāde" u. c. Klausītājus priecēs bijušie "dzeguzēni": folkloriste Zane Šmite, operas solists Viesturs Jansons, dziedātāji Valters un Kaža, grupa "Putnu balle", žurnāliste Ilze Jaunalksne, aktieris Mārtiņš Egliens un citi. Koncertā skanēs tādas populāras dziesmas kā 'Putniņš uz zara', 'Pasakas un nesakas', 'Anniņa vanniņā', 'Dīvainā dziesmiņa', 'Mafija' u. c.

Koncertā piedalīsies mūziķi: Kārlis Lācis (klavieres), Kaspars Zemītis (ģitāra), Andris Grunte (kontrabass), Mārtiņš Linde (bungas). Koncerta režisors Valdis Lūriņš.

Par godu jubilejai kompānija "Mikrofona ieraksti" plāno 2.aprīlī izdot divas jaunas grupas labāko dziesmu izlases. Vienā būs apkopotas dziesmas, kas ierakstītas no 1971.gada līdz 1990.gadam, bet otra izlase aptvers laika posmu no 1990.gada līdz pat 2011.gadam. Šādas apjomīgas izlases "Dzeguzīte" agrāk iepriekš nav publicējusi. Abas CD izlases pirmo reizi būs pieejamas jubilejas koncerta norises vietā.

Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte" ir viens no populārākajiem bērnu ansambļiem Latvijā. Kopš 1973. gada ansambļa vadītāja ir Daila Martinsone. Ansamblī darbojas bērni vecumā no trim līdz 13 gadiem. Ansamblī "Dzeguzīte" ir dziedājušas tādas Latvijā zināmas personības kā Latvijas Nacionālās operas solists Viesturs Jansons, dziedātāji Valters un Kaža (Valters Frīdenbergs un Kārlis Būmeisters), Gunārs Kalniņš, aktieri Mārtiņš Egliens un Leonarda Ķestere-Kļaviņa, tērpu māksliniece Kristīne Jurjāne, žurnāliste Ilze Jaunalksne, diriģents Farhads Stade un daudzi citi.

Ansamblim gadu gaitā ir izveidojusies laba sadarbība ar dažādiem latviešu komponistiem un mūziķiem, tomēr visproduktīvākā tā ir bijusi ar maestro Raimondu Paulu. Šīs sadarbības rezultātā ir tapušas neskaitāmas dziesmu programmas, cikli, muzikāli uzvedumi, ir izdoti CD ar dziesmām, kuras ir tuvas un mīļas jau vairākām klausītāju paaudzēm.

Bērnu vokālais ansamblis "Dzeguzīte" regulāri piedalās dažādos koncertos, konkursos, festivālos un labdarības pasākumos Latvijā un citur pasaulē. Ar lieliem panākumiem "Dzeguzīte" ir sniegusi koncertus Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Polijā, Somijā, Dānijā, Bulgārijā, Ukrainā, Moldovā, Beļģijā, Itālijā, Grieķijā un Amerikā.

Biļetes uz koncertu ir nopērkamas visās "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena no 5 līdz 15 latiem.