1987. gadā "Island Records" paspārnē izdotais ieraksts, ko producējis Braiens Īno un Daniels Lanuā, uzskatāma par "U2" darbības virsotni, albumam gūstot gan ievērojamu kritiķu atzinību, gan neviltotu klausītāju mīlestību. Šogad, lai izceltu jubileju, grupa dodas īpašā pasaules koncertturnejā, kas sāksies 12. maijā Kanādas pilsētā Vankūverā.

Pēc "The Joshua Tree" publiskošanas tas strauji aizvirzījās vairāk nekā divdesmit valstu mūzikas topu pirmajās vietās, paverot ceļu "U2" puišiem uz "stadionu grupas" statusu. Ietekmīgais žurnāls "Rolling Stone" savā 500 visu laiku labāko albumu listē ierindojis "The Joshua Tree" 26. vietā, savukārt 1988. gadā albums ieguva "Grammy" balvu kā gada labākais albums.

Pēc šī albuma iznākšanas "U2" kļuva par ceturto rokgrupu, kas nonākusi uz žurnāla "Time" vāka, apliecinot, ka ir ne tikai nozīmīga mūziķu apvienība, bet ietekmīgs rupors, kas uzrunā visu sabiedrību.

Albuma izdošanas gadadienā piedāvājam uzzināt septiņus interesantus un, iespējams, mazzināmus faktus par leģendāro ierakstu.