Kā uzsver festivāla rīkotāja, šis būs unikāls notikums visiem kino mākslas cienītājiem, turklāt nozīmīgs Baltijas valstu mērogā.

"Daudzi pārdroši apgalvo, ka kino ir miris. Esmu pārliecināts, ka kino uz lielā ekrāna ir kas tāds, kas nenomirs nekad. Un es paskaidrošu, kāpēc..." sola Tjerī Fremo.

Meistarklase noritēs kā lekcija ar pamattēmu "Mīlestība pret kino mainīgo kadru pasaulē", pēc kuras būs iespēja uzdot jautājumus vienam no visietekmīgākajiem festivālu industrijas cilvēkiem. Klātesošie uzzinās arī to, ar ko ir īpašs Kannu kinofestivāls, kāds ir festivāla veiksmes noslēpums, kā tiek atlasītas filmas, kāda ir vide, kurā pastāvīgi jāsaskaras ar ambīcijām, pretrunām un ārkārtīgi lielu spiedienu.

"Mans vēstījums ir šāds: nedomājiet, ka brāļu Limjēru filmas ir kaut kas vecs un garlaicīgs. Dažkārt ir vērts atgriezties pagātnē, lai izskalotu acis. Šodien mūsu acis ir sakairinājis internets un jaunās tehnoloģijas, kas ar mums manipulē. Kad skatāties brāļu Limjēru filmas, tas ir ceļš atpakaļ pie tīrības, nevainības un dzīves skaistuma. Šī filma nav domāta speciālistiem. Tā domāta visiem. Cilvēki bieži runā par kinematogrāfa norietu. Neticiet tam! Kino nekad nenomirs. Par spīti internetam, "Netflix" un visām citām interneta platformām. Man bija ļoti svarīgi parādīt Limjēru filmas uz lielā ekrāna, jo kino uz lielā ekrāna ir tas, kas nekad nezudīs," stāsta Tjerī Fremo.

Kā stāsta Ļipčenko, Fermo jau daudzus gadus vada arī Limjēru institūtu, kas atrodas Lionā – pilsētā, kur dzimis kinematogrāfs. Nav nejaušība, ka tieši viņam dzima ideja apkopot vienā kinodarbā vairāk nekā simts izcilākās īsmetrāžas filmas no Luija un Ogista Limjēru atstātā mantojuma. Šos kadrus pavada paša Tjerī Fremo aizkadra komentāri, veidojot brīnišķīgu kino mākslas pamatu vizuālo rokasgrāmatu. Šī filma tiks izrādīta festivāla "Baltijas pērle" atklāšanā ar Tjerī Fremo piedalīšanos.

Saistībā ar to, ka kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē vietu skaits ir ierobežots, festivāla rīkotāji aicina visus, kuri vēlas apmeklēt Tjerī Fremo meistarklasi, atsūtīt savu ierašanās pieteikumu uz epasta adresi "festival.balticpearl@gmail.com".