Šādas filmas šogad vienkopus pirmo reizi būs apkoptas Gastronomisko filmu festivālā, kas Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace" notiks no 20. līdz 26. martam. Tas līdz ar filmu seansiem piedāvās sarunas ar ekspertiem īpašos lektorijos, kā arī dažādus tematiskos gardumus.

Festivāls, ko rīko vīna bārs "Tinto" un "Cafe Film Noir", tiks atklāts 20. martā ar Francijas virtuvei veltītu kinolektoriju. Tajā varēs noskatīties raidījuma "Sirmais. Kulta ēdieni" sēriju par Franciju, ko ar stāstījumu par Francijas virtuves garšām un tradīcijām papildinās Francijas Institūta direktors Latvijā Žils Bonviāls un pavārs Žeremī Fontēns no Francijas. Arī turpmākajās festivāla dienās notiks līdzīgi tematiskie pasākumi. Tāpat plānoti divi seansi bērniem, kuros varēs noskatīties animācijas filmas "Gardēdis" un "Princese un varde".

Sagaidot festivālu, piedāvājam deviņas filmas kas slavina ēdiena un garšu kultūru, kā arī nelielu ieskatu atsevišķās ar ēšanu un gardēdību saistītas latviešu kino epizodes. Vērts pievērst uzmanību, ka lielākā daļa no sarakstā iekļautajām filmām ir arī festivāla programmā. Precīzs pasākumu un seansu plāns – "Splendid Palace" mājaslapā.