2018. gada pirmā Latvijas filmas pirmizrāde notiks vienlaikus gan kinoteātrī "Splendid Palace", gan interneta vietnē "Shortcut". Šādā paralēlā izplatīšanā divās dažādās vidēs Latvijā būs pirmo reizi. Tas nozīmē, ka, sākot ar 4. janvāri, filmu "Dotais lielums: mana māte" varēs noskatīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram pieejams internets. Paralēli filmu varēs noskatīties uz lielā ekrāna gan Rīgas kinoteātros "K.Suns", "Kino Bize" un "Splendid Palace", gan citur Latvijā.

"Ja šāda veida prakse tiks paplašināta arī turpmāk, svarīgi būs ne tikai tas, ka filmas būs pieejamas visā valstī vienlaikus, bet arī tas, ka būtiski pieaugs tiešsaistes mediju loma kino kontekstā," saka filmas veidotāji.

Jāpiebilst, ka citur Eiropā šāda pieeja jau sevi pierādījusi; savulaik režisora Larsa fon Trīra filma "Melanholija" pat pirms kinoteātriem ar lieliem panākumiem tika izrādīta vietnē "iTune Store".

"Apsveicami, ka producenti izvēlas rīkot sinhronu pirmizrādi gan kinoteātrī, gan on-line platformā. Šķiet, Latvijā tas notiek pirmo reizi. Un filma ir/būs grāvējs!" Tā par Ievas Ozoliņas jaunāko dokumentālo filmu "Dotais lielums: mana māte" saka kinokritiķe Dita Rietuma, kuras vadītais Nacionālais Kino centrs atbalstījis filmas uzņemšanu.

Filmas "Dotais lielums: mana māte" pasaules pirmizrāde notika Amsterdamas starptautiskajā filmu festivālā (IDFA), kur tā ieguva žūrijas specbalvu. Ievas Ozoliņas jaunais kino darbs stāsta par jaunu matemātiķi un viņa sarežģītajām attiecībām ar māti.

Ieva Ozoliņa atpazīstamību ieguva 2015. gadā ar Latvijā vienu no skatītākajām dokumentālajām filmām "Mans tēvs baņķieris". Savukārt filma "Dotais lielums mana māte" tematiski turpina vecāku un bērnu problemātiku, šoreiz gan ne pašas Ievas ģimenē.