Latvijas austrumu daļā augsnes mitrums ir lielāks nekā ierasti septembrī, tādēļ ilgstošo nokrišņu ietekmē Daugavas baseina mazākajās upēs strauji paaugstinās ūdens līmenis, skaidro meteorologi.

Arī citās Latvijas upēs nokrišņu ietekmē paaugstinās ūdens līmenis, kā rezultātā dažviet draud applūst palienes.

Diennaktī LVĢMC pārstāvji norvērojuši, ka Daugavas augštecē nav būtiskas ūdens līmeņa izmaiņas, savukārt posmā Verhņedvisnka (Baltkrievija) – Vaikuļāni (Latvija) ūdens līmenis pazeminājies par 2-19 centimetriem, bet posmā Jersika – Jēkabpils (Latvija) paaugstinājies par 6-11 centimetriem. Kopš 8. septembra Daugavā posmā Jersika – Jēkabpils ūdens līmenis paaugstinājies par 33-40 centimetriem.

Būtiskas izmaiņas nav novērotas Daugavas labā krasta pietekās Lielajā Juglā un Mazajā Juglā.

Pārējās Daugavas baseina upēs ūdens līmenis paaugstinājās par 1-115 centimetriem. Visstraujāk ūdens līmenis paaugstinājās Pededzē pie Litenes par 115 centimetriem, divās dienās ūdens līmenis paaugstinājies par 158 centimetriem.

Labā krasta pietekā Dubnā ūdens līmenis paaugstinājās par 4-37 centimetriem, kopš 12. septembra ūdens līmenis paaugstinājies par 7-65 centimetriem. Savukārt Dubnā pie Višķiem joprojām saglabājas augsts ūdens līmenis, bet pie Sīļiem, ūdens līmenim paaugstinoties, gaidāms, ka applūdīs palienes, prognozē LVĢMC pārstāvji . Dubnas labā krasta pietekā Ošā diennaktī ūdens līmenis paaugstinājās par 58 centimetriem, bet kopš 11. septembra par 154 centimetriem.

Diennakts laikā ūdens līmenis paaugstinājās arī Rēzeknē pie Griškāniem, Aiviekstē pie Lubānas un Aiviekstes HES, Ogrē pie Lielpēčiem un Ogres par 20-31 centimetriem. Aiviekstē joprojām kopš 23.-24. augusta lietavām ir applūdušas palienes, atgādina LVĢMC.

Ūdens līmenis Gaujā paaugstinājās par 3 – 14 centimetriem, kopš 11. septembra ūdens līmenis paaugstinājās par 10-62 centimetriem. Savukārt Gaujas baseina upēs – Tirzā, Palsā, Vaidavā un Amatā ūdens līmenis paaugstinājās par 15-60 centimetriem. Tirzā pie Lejasciema kopš 12. septembra ūdens līmenis paaugstinājies par 94 centimetriem, bet Salacā un tās pietekās neliela ūdens līmeņa paaugstināšanās.

Ūdens līmenis Lielupē pie Mežotnes paaugstinājās par diviem centimetriem, posmā Staļģene – Kalnciems pazeminājās par 1-8 centimetriem un pie Slokas paaugstinājās par trīs centimetriem. Visvairāk ūdens līmenis paaugstinājās Iecavas labā krasta pietekā Misā par 32 centimetriem, kopš 12. septembra par 52 centimetriem.

Ūdens līmenis paaugstinājās Mēmelē par 11 centimetriem, Viesītē par 16 centimetriem, Tērvetē par trīs centimetriem, savukārt pazeminājās Mūsā par 3-4 centimetriem, Svētē par sešiem centimetriem un Bērzē par trīs centimetriem, informē LVĢMC.

Metereologi informē, ka Ventas augštecē nav būtisku izmaiņu, savukārt posmā Kuldīga – Vendzava ūdens līmenis paaugstinājās par 17-57 centimetriem. Ventas labā krasta pietekās Ciecerē un Abavā ūdens līmenis paaugstinājās par 10-13 centimetriem.

Abavas kreisā krasta pietekā Imulā ūdens līmenis pazeminājās par septiņiem centimetriem. Ūdens līmenis paagustinājās Kurzemes ziemeļu daļas upēs Rojā un Irbē par 4-5 centimetriem, savukārt Kurzemes rietumu daļas upēs - Užavā par 10 centimetriem, Rīvā par astoņiem centimetriem, Bārtā par 13-24 centimetriemun Durbē par 18 centimetriem.

Sadaļā Laika ziņas - ik dienas raksti par gaidāmo laiku, ērts apdzīvoto vietu meklēšanas rīks, un precīza informācija par gaisa temperatūru, vēja ātrumu un virzienu, iespējamajiem nokrišņiem un gaisa spiedienu.