Sinoptiķi izplatījuši oranžo brīdinājumu, kas nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami.

Prognozētie laika apstākļi reģionā tiek novērotas salīdzinoši reti un var tikt radīti postījumi un zaudējumi, liecina izplatītais brīdinājums. Iedzīvotāji aicināti saglabāt modrību un interesēties par gaidāmajiem laika apstākļiem. Tāpat iedzīvotāji aicināti sekot līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldības.

Naktī Latvijas austrumu daļā, turpinoties lietum, nokrišņu daudzums sasniegs 15-20 milimetrus. Lokāli iespējama zemāko vietu applūšana un ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs, informē LVĢMC.

Jau ziņots, ka Latgale spēcīgas lietavas pieredzēja jau augusta izskaņā. Lietavu un to radīto plūdu dēļ valdība iepriekš apstiprināja rīkojumu "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kurā ir noteiktas Latvijas administratīvās teritorijas, kurās no šā gada 29. augusta līdz 30. novembrim spēcīgo lietavu un to radīto seku dēļ izsludināts ārkārtas stāvoklis lauksaimniecības sektorā.

Ministru kabinets iepriekš nolēma 29 novados izsludināt ārkārtējo situāciju lauksaimniecības sektorā, tostarp Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Salas un Aknīstes novados.

Sadaļā Laika ziņas - ik dienas raksti par gaidāmo laiku, ērts apdzīvoto vietu meklēšanas rīks, un precīza informācija par gaisa temperatūru, vēja ātrumu un virzienu, iespējamajiem nokrišņiem un gaisa spiedienu.