Visspēcīgāk lijis Kuldīgā un Liepājā, kur nokrišņu daudzums pārsniedzis dekādes normu, atzīmē LVĢMC.

Liepājā no 13. septembra līdz pulksten 21 līdz 14. septembra pulksten 9 bijis 27 milimetri nokrišņu. Savukārt Kuldīgā nokrišņu daudzums sasniedzis 23,1 milimetru atzīmi, bet Rucavā - 24,5 milimetrus.

Mazāk lijis pārējā Latvijas daļā - Vidzemē, Latgalē un Zemgalē.

Ceturtdien meteorologi joprojām Kurzemes spēkā paturējuši oranžo brīdinājumu, kas nozīmē, ka laika apstākļi kļūst bīstami.

Prognozētie laika apstākļi reģionā tiek novēroti salīdzinoši reti un var tikt radīti postījumi un zaudējumi, liecina izplatītais brīdinājums.

Iedzīvotāji tiek aicināti saglabāt modrību un interesēties par gaidāmajiem laika apstākļiem.

Tāpat iedzīvotāji aicināti sekot līdzi informācijai, ko sniedz atbildīgās institūcijas, piemēram, glābšanas dienests vai pašvaldības.

Tāpat meteorologi norāda, ka ceturtdien līdz pulksten 9 rītā, Liepājā reģistrētas vēja brāzmas līdz 26 metriem sekundē. Dienas laikā saglababāsies spēcīgas vēja brāzmas rietumu un centrālajos rajonos 20-24 metriem sekundē.

Jau ziņots, ka šāds vēja ātrums atbilstoši Boforta skalai ir tuvu vētras spēkam. Vētra sākas tad, kad vēja vidējais ātrums – nevis maksimālais ātrums brāzmās – pārsniedz 20 metru sekundē.

Sadaļā Laika ziņas - ik dienas raksti par gaidāmo laiku, ērts apdzīvoto vietu meklēšanas rīks, un precīza informācija par gaisa temperatūru, vēja ātrumu un virzienu, iespējamajiem nokrišņiem un gaisa spiedienu.