Kā norāda LAB, šis būs neliels aptumsums, jo labākajās novērojumu vietās Saules disks būs aizsegts vien par 2% un iespēja to novērot būs tikai Kurzemes un Vidzemes ziemeļu daļā. Kurzemē aptumsums būs redzams uz ziemeļiem no Ovišiem, Dundagas un Mērsraga. Piemēram, Kolkā tiks maksimāli aizsegts 1% Saules diska.

Vidzemē aptumsumu būs iespējams novērot, atrodoties uz ziemeļiem no Siguldas, Vecpiebalgas, Cesvaines un Kārsavas. Rūjienā, Mazsalacā un Valkā varēs novērot 2% lielu Saules aptumsumu. Jāpiebilst, ka Igaunijā aptumsums būs mazliet lielāks un tās ziemeļu pilsētās Tallinā un Rakverē tas būs 6% liels.

Rīgā aptumsums nebūs novērojams.

Aptumsuma sākums Kolkā būs pulksten 12.04, maksimālā fāze būs pulksten 12.14, bet tas noslēgsies jau pulksten 12.24. Rūjienā tas sāksies pulksten 12.03, maksimālā fāze būs pulksten 12.18, bet noslēgums – pulksten 12.33. Valkā maksimālā fāze iestāsies minūti vēlāk.

Latvijā daļējie Saules aptumsumi ir novērojami reizi divos līdz sešos gados. Iepriekšējais daļējais Saules aptumsums Latvijā bija novērojams 2015. gada 20. martā, bet nākamais būs redzams 2021. gada 10. jūnijā, kad Mēness aizsegs gandrīz trešdaļu Saules diametra.

Savukārt pilns Saules aptumsums katrā ģeogrāfiskajā vietā ir reta parādība. Iepriekšējo reizi Latvijā pilns Saules aptumsums bija novērojams 1954. gadā, bet nākamais būs novērojams 2142. gadā. Interesanti ir arī tā saucamie gredzenveida Saules aptumsumi. Tāds Latvijā būs vērojams 2039. gadā.

Saules aptumsums notiek tad, kad Mēness pilnībā vai daļēji aizsedz Saules disku. Pilnīgas aizsegšanas gadījumā uz vairākām minūtēm iestājas tumsa, bet daļējas aizsegšanas gadījumā atkarībā no aptumsuma fāzes Saule vizuāli atgādina apli ar nelielu robu.

Kolektīvi Saules aptumsuma novērojumi 11. jūlijā notiks Rūjienā, Centra laukumā. Tos organizēs LAB kopā ar astronomijas semināra "Ērglis 2018" dalībniekiem. Pēc novērojumiem pulksten 13 semināra ietvaros notiks publiska Ilgoņa Vilka un Mārtiņa Gilla lekcija par Saules aptumsumiem.

LAB atgādina, ka uz Sauli nedrīkst skatīties ar neapbruņotu aci un nekādā gadījumā caur binokli, tālskati vai teleskopu bez speciāla filtra, jo tas var izraisīt neatgriezeniskus redzes bojājumus. Novērojumiem jāizmanto īpaši blīvs filtrs. Šim nolūkam neder parastās saulesbrilles, kompaktdiska vai disketes materiāls. Visdrošākā metode ir Saules attēla projicēšana uz ekrāna.

Sadaļā Laika ziņas - ik dienas raksti par gaidāmo laiku, ērts apdzīvoto vietu meklēšanas rīks, un precīza informācija par gaisa temperatūru, vēja ātrumu un virzienu, iespējamajiem nokrišņiem un gaisa spiedienu.