Skaistajam jāpalīdz parādīties – ieskats šogad sakoptākajās Lielvārdes novada sētās

Skaistajam jāpalīdz parādīties – ieskats šogad sakoptākajās Lielvārdes novada sētās
Foto: Publicitātes foto

Latvija nudien ir pilna čakliem un izdomas bagātiem cilvēkiem - to pierāda arī konkursa ''Lielvārdes novada sakoptākā sēta" laureāti.

Kā ''Tavs Dārzs'' atklāja vērtēšanas komisijas pārstāve un ainavu arhitekte Dace Skrūzmane, šogad konkursam tikuši pieteikti 27 īpašumi, kuros saimnieki un iedzīvotāji izmantojuši radošu pieeju, lai padarītu vidi pievilcīgu un neatkārtojamu.

Lai noteiktu, kura sēta ir skaistākā un sakoptākā, vērtēšanas komisija vērtēja pēc vairākiem kritērijiem – teritorijas kopskats (īpašuma nosaukuma noformējums, pasta kastīte, nožogojums), teritorijas funkcionālais plānojums, sakoptība, dekoratīvo stādījumu koncepcija un kvalitāte/kompozīcija, ēkas sakoptība, arhitektūras mazās formas un citu elementu izvietojums, īpaši vides dizaina/teritorijas labiekārtojuma risinājumi.

Sirsnīgas un aizkustinošas bija sarunas ar īpašniekiem par to, cik daudz spēka un izdomas ir ielikts, labiekārtojot savas mājas apkārtni. Ikkatrā sētā ielikta mīlestība pret zemi un augiem, un katrs rada tieši tādu vidi, kādā pašam patīk dzīvot un strādāt. Šo saimniecību pievilcība slēpjas ne tikai krāšņās puķu dobēs un nopļautos mauriņos, bet pašu saimnieku vienkāršībā, laipnībā, viesmīlībā un pozitīvajās emocijās.

Starp laureātiem fotogalerijā var novērtēt titula ieguvējus šādās nominācijās: "Sakoptākā dzīvojamā māja", "Sakoptākā lauku viensēta", "Sakoptākā daudzdzīvokļu māja".

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka