Jautājumi par kaķa kopšanu, kuri ir aktuāli katram saimniekam
Foto: Shutterstock

Laika gaitā "MansDraugs" saņemti vairāki lasītāju un kaķu saimnieku jautājumi par peļu junkuriņu raksturu, īpašībām un darbībām. Konsultējoties ar speciālistiem, esam mēģinājuši rast atbildes, kas palīdzētu cilvēkiem labāk izprast šīs sugas zvēriņus un, cerams, palīdzēt viņiem ikdienas dzīvē. Bieži vien liekas problēmas rodas no tā, ka saimnieki gluži vienkārši nezina, kā attiecīgajā situācijā rīkoties. Tāpēc piedāvājam vairāku jautājumu apkopojumu un ticam, ka starp tiem noteikti būs rodamas atbildes uz kādu aktuālu problēmu. Taču neaizmirsti, ka joprojām vērts konsultēties ar veterinārārstu, lai rastu risinājumu konkrētajā gadījumā.

Kā atbrīvot kaķi no blusām?

Jautājumi par kaķa kopšanu, kuri ir aktuāli katram saimniekam
Foto: Contando Estrelas / cc

Kādu līdzekli labāk izvēlēties, lai atblusotu kaķi, jautājām veterinārārstei Lindai Dindonei.

"Ir ļoti daudz dažādu līdzekļu: šampūni, pūderi, blusu siksniņas, aerosoli, tabletes, pilieni skaustā un citi. Visefektīvākie noteikti ir pilieni, kurus pilina dzīvnieka skaustā. Tas nozīmē, ka tos jāpilina tieši skaustā uz ādas, nevis uz kakla vai pleciem. Kaķi var ātri salaizīt vielas, kas atrodas uz kakla, un tas varētu apdraudēt kaķa veselību," stāsta veterinārās klīnikas "Dzīvnieku veselības centrs" veterinārārste Linda Dindone.

"Jāuzmanās, kādus pilienus izmanto, jo daži, it sevišķi suņu pilieni, vai tādi, kas nav rūpīgi izpētīti, var būt toksiski kaķiem. Jālieto tādus pilienus, ko iesaka jūsu veterinārārsts, no ražotājiem, kas ir pasaulē atzīti un veikuši pētījumus, pārbaudot piedāvātā produkta efektivitāti un drošību.

Lasīt vairāk

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka