Glaudīšana, apskaušana, vainas apziņa – kāpēc sunim šīs darbības varētu nepatikt
Foto: Shutterstock

Ne velti suni sauc par cilvēka labāko draugu. Uzticams, sirsnīgs, draudzīgs, allaž līdzās saimniekam – tāds ir vai ikkatrs mīlulis. Taču reizēm cilvēki tiecas suņa izturēšanos un rakstura īpašības racionalizēt, personificēt. Amerikas Kenelkluba mājaslapā norādīts, ka joprojām jāpatur prātā – suns nav cilvēks, tamdēļ četrkājainā drauga izturēšanos saimnieks ne vienmēr spēj pareizi iztulkot un atšifrēt.

Antropomorfisms jeb cilvēkam raksturīgu īpašību piedēvēšana dzīvniekam noteikti ir zināms process daudziem saimniekiem. Taču ne vienmēr pašam mīlulim ir saprotams, ko cilvēks cenšas viņam pateikt, veicot vienu vai otru darbību. Amerikas Kenelkluba mājaslapā publicētas vairākas pazīmes, kuras atpazīs vairums suņu saimnieku. Taču tās nav tik viennozīmīgas.

Suņa apskaušana

Glaudīšana, apskaušana, vainas apziņa – kāpēc sunim šīs darbības varētu nepatikt
Foto: Shutterstock

Cilvēki mēdz apskaut viens otru, tādējādi izrādot pieķeršanos, draudzību, mīlestību. Kāpēc gan to darīt ar suni? Četrkājainie draugi savvaļā šādu darbību neveic, tāpēc viņiem tā noteikti nenozīmē to pašu, ko saviem saimniekiem. Mājaslapā uzsvērts, ka dzīvnieku uzvedības speciālisti to pat iesaka nedarīt, norādot, ka daudzi mīluļi izrādīs satraukuma pazīmes, piemēram, žāvāšanos, mutes laizīšanu, tāpat suņu acīs var iezīmēties balts pusmēness vai ausis var būt pieglaustas. Tās būs skaidrākās pazīmes, ka sunim apskaušanās nepavisam nesagādā prieku.

Protams, ka daudziem cilvēkiem gribas apskaut savu uzticamo draugu, viņu cieši samīļojot. Taču esi uzmanīgs, nenodari kaitējumu savam šunelim. Ja viņš pats izvairās no apskāviena, to noteikti nevajag turpināt darīt.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka