Sešas kaķa darbības, par ko katrs saimnieks var būt pateicīgs

Sešas kaķa darbības, par ko katrs saimnieks var būt pateicīgs
Foto: Shutterstock

Iespējams, kaķu saimniekus varētu nosaukt par laimīgākajiem cilvēkiem pasaulē. Un kāpēc gan ne? Ir taču tik daudz iemeslu, kāpēc priecāties par to, ka ikdienā līdzās atrodas arī peļu junkuriņš.

"Cattime" izvēlēti vairāki amizanti, bet vienlaikus arī gana pārliecinoši iemesli, kāpēc kaķu saimnieki ir laimīgi un kāpēc vajadzētu pateikties saviem uzticamajiem mīluļiem.

Kaķis liks smaidīt un smieties pat bez īpaša iemesla

Tā nu ir kaķu māksla, varētu pat teikt – burvība. Atliek vien apgulties kādā neparastā pozā, pēkšņi uzlekt uz galda un tikpat ātri nolekt vai spītīgi censties ietilpt dažāda izmēra kurpju kastēs, lai saimniekam tiktu sagādāts mirklis neviltota prieka un smaidu. Dzīve ar kaķi nudien nav garlaicīga!

Kaķis prot mīļoties

Vai brīžiem šķiet, ka kaķim tu nemaz neesi vajadzīgs? Tā noteikti nav mirklī, kad mīlulis atnāk un apguļas tev blakus vai uz vēdera un sāk murrāt. To var īpaši manīt tad, kad pašsajūta nav laba, nomāc galvassāpes vai kādas citas kaites. Mazais mīlulis darbojas gluži kā dakteris, apguļoties klāt pie tās ķermeņa daļas, kas tobrīd vairāk sāp.

Kaķis ir labs tavai veselībai

Kāpēc gan kaķi varētu salīdzināt ar ārstu? Protams, kaķis cilvēka kaites dziedē pavisam citādi, proti, ar savu klātbūtni. Pietiek vien murrāt, lai cilvēks sadzirdētu un arī fiziski sajustu nomierinošās "dzirnaviņas". Arī kaķa glaudīšana un fiziskais pieskāriens var kaut uz brīdi novirzīt domas no ikdienas problēmām un samazināt stresa hormona kortizola daudzumu un asinsspiedienu, kā arī, izrādās, sirdstriekas risku, vēstīts "Cattime".

Sešas kaķa darbības, par ko katrs saimnieks var būt pateicīgs
Foto: Shutterstock

Kaķis var būt arī modinātājs

Nedzirdēji savu modinātāju no rīta? Varbūt ir sestdienas rīts, kad vari nodoties ilgākam miegam? Kaķis dienas nešķiro un modina tevi, lai tur vai kas. Vai izklausās pazīstami? Ja kaķis ir pieradināts pie viena dienas ritma, piemēram, brokastīm septiņos no rīta, to viņš arī sagaida. Pretējā gadījumā saimniekam var nākties klausīties skaļo vokālu, skrāpējumus vai pat lēcienus sev virsū. Diemžēl kaķim nevar tik veiksmīgi norādīt, ka sestdiena ir gulēšanas, nevis darba diena, bet kurš gan nenovērtēs, ka kaķis tavā labā vismaz cenšas?

Kaķis pasargā no vientulības

Lai arī kāds varētu teikt, ka tu aizej mājās viens pats, patiesībā tu tur neesi viens. Ja mājoklī mīt četrkājainais draugs, tā vairs noteikti nav vientulība! Kaķis ir tāda pati personība, kāda ir jebkura cita dzīvā būtne. Murrātājam ir savs raksturs un paradumi, vēlmes un vajadzības. Turklāt daudzi kaķi savu saimnieku sagaida mājās, sēdēdami pie durvīm, bet pēc tam seko ik uz soļa. Par kādu vientulību šeit var būt runa?

Kaķis ir patstāvīgs

Jā, tieši tā! Kaķis prot nokārtoties kastītē, paēst, pats atrast sev nodarbošanos, guļvietu, spēļmantiņas (piemēram, pudeles korķīti)... Daudzi mīluļi arī neapvainosies, ja prom no mājām būsi ilgāku laiku. Turklāt kaķis, pretēji kā suns, nav jāved āra pastaigās, lai gan to var iemācīties. Plašāk par pašmāju Pogu, kas dodas pastaigās ārā, var lasīt šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka