Desmit spēcīgākie suņi pasaulē
Foto: Shutterstock

Vai bieži esi aizdomājies, cik patiesībā spēcīgs ir tavs suns? Te lieti noder šķirnes vēsture, kas vairumā gadījumu pavēsta, vai suns senatnē kalpojis kā lopu gans, kamanu vilcējs, varbūt pat sacenties ar sugasbrāļiem. Joprojām ir nosakāmas tās suņu šķirnes, kuru pārstāvji ir spēcīgāki par pārējiem.

Domājams, četrkājainā drauga spēku var apzināties brīžos, kad mīlulis skrien prom aiz pavadas vai cenšas no saimnieka rokām izraut kādu rotaļlietu. Taču nav noslēpums, ka suņi ir spējīgi ne uz to vien. Cīkstēšanās ar sugas brāļiem un par sevi lielākajiem dzīvniekiem gadsimtiem ilgi ir norūdījuši suņus, veidojot mīluļu atlētiskos ķermeņus un izcilās darba spējas.

Lai arī senie paradumi lielākoties ir aiz muguras, tomēr var noteikt tās suņu šķirnes, kuras ir īpaši spēcīgas un izceļas uz pārējo suņu šķirņu fona.

"Dogsaholic" apkopotas un analizētas tās suņu šķirnes, kuru pārstāvji visbiežāk ir spēcīgi, atlētiski un drosmīgi mīluļi. Tiek arī norādīti atlases kritēriji – tās nebūt nav izmirušas šķirnes, turklāt nav ņemti vērā arī, piemēram, Ginesa rekordu grāmatā iekļuvušie suņi, jo tie var būt kā konkrētas šķirnes izņēmums, neradot priekšstatu par šķirnes kopainu. Tāpat rūpīgāk vērtēti dzīvnieki, kuri ir ne tikai smagi, bet arī fiziski spējīgi, izslēdzot iespēju, ka suns šajā sarakstā nokļuvis tikai tāpēc, ka viņam ir vislielākais svars.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka