'Dogo' sāga: Ražotājs papildina tiesā iesniegto prasību pret veterinārārstiem

'Dogo' sāga: Ražotājs papildina tiesā iesniegto prasību pret veterinārārstiem
Foto: Shutterstock

Suņu barības "Dogo" ražotājs AS "Tukuma straume" 21.septembrī ir iesniedzis precizētu prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai lietas izskatīšanai un uzsākšanai pret 17 fiziskām un juridiskām personām, "MansDraugs" informēja uzņēmumā. Prasība tiesā iesniegta par neslavas celšanu, publiskajā vidē vainojot "Dogo" barību suņu barības vada paplašināšanās slimības izraisīšanā.

Atgādinām, ka AS "Tukuma straume" ražotā sausā suņu barība "Dogo" tiek minēta kā suņu barības vada paplašināšanās slimības iemesls, ar ko saslimuši 238 suņi Latvijā. 20. septembrī norisinājās zinātniska konference, kurā paustie pētījumu rezultāti norādīja uz slimības saistību ar barību, lai arī skaidrs cēlonis tai joprojām nav atrasts. Ražotājs par pētījuma rezultātu objektivitāti ir izteicis bažas, tāpat uzņēmums iesniedzis tiesā prasību pret veterinārārstiem par nepatiesas informācijas sniegšanu.

Arī papildinātajā "Tukuma straume" prasībā tiesai joprojām ir ražotāja lūgums pārtraukt un aizliegt atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti, ziņo uzņēmumā. Spēkā esot arī uzņēmuma lūgums tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus gandrīz pusmiljons (458 411,15) eiro apmērā.

"Prasībā bija jāprecizē dažas tehniskas nianses, kurām nav ietekmes uz tās saturu pēc būtības, kā arī pēc tiesas lūguma tika papildināts iesniegtais nepamatotas nomelnošanas kampaņā mums radīto zaudējumu aprēķina pamatojums ar papildu aritmētisko izklāstu. To visu esam veiksmīgi izdarījuši likuma noteiktajā kārtībā. Tomēr jāatzīst, ka vairāki atbildētāji, kas pārstāv Latvijas veterinārārstu biedrību, kavēja sekmīgu tiesvedības norisi – viņi prettiesiski vilcinājās ar informācijas sniegšanu par saviem personas datiem, lai arī tos tika lūgts sniegt likumā noteiktajā kārtībā," skaidro Aivars Podnieks, AS "Tukuma straume" valdes priekšsēdētājs.

Jau vēstījām, ka uzņēmums 17. augustā iesniedzis tiesā prasību pret vairākām fiziskām un juridiskām personām. Starp atbildētājiem ir astoņas fiziskas personas – Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīse-Van Houtana, praktizējoši veterinārārsti Lita Konopore, Gatis Krūmiņš, Māra Viduža, Anna Jesereviča, Gatis Kalniņš, Sandra Skara-Sirmā un Evita Leitāne, kā arī deviņas juridiskas personas – SIA "Hīrons", SIA "Sanarius", SIA "J & G Veterinārais serviss", SIA "Veterinārmedicīnas izglītības centrs", SIA "AA ZOO", zemnieku saimniecības "KRŪMIŅI", IK "E.Leitānes veterinārā ambulance", IK "Veterinārās patoloģijas serviss" un Latvijas veterinārārstu biedrība. Saskaņā ar prasības pieteikumu, šīs personas ilgā laika posmā ir izplatījušas nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par "Dogo" suņu barību.

Tāpat "Dogo" ražotājs lūdz tiesai nodrošināt prasību, piemērojot vairākus nodrošinājuma veidus. Proti, uzņēmums prasa piemērot Litai Konoporei aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100 procentu daļas SIA "Hīrons" pamatkapitālā. Papildus tiek lūgts piemērot Annai Jeserevičai aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100 procentu daļas SIA "Sanarius" pamatkapitālā. Līdzīgi tiesai tiek lūgts piemērot aizliegumu Gatim Kalniņam apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tam piederošās 50 procentus daļas SIA "J & G Veterinārais serviss" pamatkapitālā.

"Tā ir vienreizēji absurda situācija, kad šaura cilvēku grupa vairāk kā gada garumā, bez jebkādiem zinātniski pierādītiem faktiem un pretrunā valsts institūciju slēdzieniem, ir atļāvusies nepamatoti nomelnot veiksmīga Latvijas ražotāja produkciju, kas ir iemantojusi pircēju uzticību un lojalitāti. Tas izskatās pēc apzinātas ļaunprātības ar mērķi atbrīvot vietējo tirgu importa precei. Vēršoties tiesā, mēs gribam beidzot rast risinājumu šai situācijai un lūdzam izbeigt "Dogo" produkcijas nepamatotu nomelnošanu un radīto zaudējumu atlīdzināšanu," toreiz uzsvēra AS "Tukuma straume" valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka