Vari noskaidrot, kādas ir populārākās suņu šķirnes Latvijā un kuri sunīši ir klusākie, mierīgākie un labāk apmācāmie. Iespējams, arī tavs iecerētais dzīvnieciņš ir starp tiem. Savukārt, ja jaunais mājdzīvnieks paredzēts senioram, ieskaties, kuri būs atbilstošākie sunīši un vecāka gadagājuma cilvēka kompanjoni. Interesantu dzīvnieku apkopojumu vari meklēt arī pie katrai horoskopa zīmei atbilstošākajiem mīluļiem.

Pirms veic galīgo izvēli, noteikti aizbrauc uz suņu audzētavu, ja ir tāda iespēja. Neviena fotogrāfija vai šķirnes apraksts tomēr nevar aizstāt mīluļa redzēšanu dzīvē. Iespējams, vien tad uzzināsi, ka sunītis siekalojas vai ka viņam turpmākajā dzīvē būs vajadzības, kuras diemžēl nespēsi nodrošināt. Tāpat ikviens suņa audzētājs noteikti būs gatavs pastāstīt par sunīti visu, kas tev jāzina, un spēs atbildēt uz interesējošajiem jautājumiem. Veiksmīgas sadarbības rezultātā mājup aizbrauksi ar mazo šuneli, bet audzētājs būs tava uzticības persona jebkurai dzīves situācijai. Galu galā, jaunam saimniekam ir vēl tik daudz kas nezināms un jauns, tāpēc palīgs vienmēr noderēs!

Atceries, ka vieglprātīga izvēle un attieksme pret mājas mīluli reizēm var beigties patversmē, kur sunītis nogādāts, jo saimnieks vairs nespēj rūpēties par savu mājdzīvnieku. Ticam, ka katra cilvēka spēkos ir kļūt par suņa labāko draugu, sniegt viņam pašu, pašu labāko un spēt nežēlot ne laiku, ne uzmanību, ko tik ļoti alkst mazais, četrkājainais draugs!