Pasaulē pūkainākie sunīši, kurus tā vien gribas samīļot
Foto: Shutterstock

Mazs, pūkains dzīvnieciņš, kas draiskulīgi skraida gar tavām kājām... Vai tad negribas suņuku samīļot? Nevar noliegt, ka garā spalva piešķir šunelim īpašu, siltu un pat mīļāku skatu, kas tā vien aicina cilvēku dzīvnieciņam pietuvoties un pieskarties pūkainajam kažociņam. Lai arī daudziem sunīšiem ir gara spalva, šoreiz piedāvājam vairākus mīluļus, kuru izskats tā vien sauc pēc glāstiem. Kuri tie ir?

Detalizētākus aprakstus par suņuku spalvu atradām arī Temzinas Pikerelas grāmatā "Suņa gars. Ilustrēta vēsture".

Politiskās partijas simbols un aizrautīgs rējējs – cilvēku mīlulis vilkušpics

Pasaulē pūkainākie sunīši, kurus tā vien gribas samīļot
Foto: Shutterstock

Pelēkas un melnas krāsas kažoks vilkušpicam ir visraksturīgākais. Turklāt tiek vēstīts, ka spalvai ir melni gali un ka tā nepieguļ ķermenim, bet gan ir spuraina un taisna. Ap galvu un pleciem tā veido ko līdzīgu krēpēm, paspilgtinot vilkušpica valdzinošo izskatu. Spalva ir bieza, un šādu sunīti viņa draudzīgā un rotaļīgā rakstura dēļ būs patīkami samīļot un glaudīt.

Kamēr zinātāji strīdas, no kuras valsts – Nīderlandes vai Vācijas – suns ir cēlies, vilkušpics iekarojis daudzu cilvēku sirdis tieši ar savu mīlīgo izskatu un draudzīgumu. Uzticams mājas sargs, draisks bērnu biedrs un saimniekus mīlošs – tāds ir pūkainais vilkušpics.

Tiesa, suņa izteiksmīgais kažoks, ko ievēro teju ikviens cilvēks, nav piemērots dzīvei karstos laikapstākļos, un vislabāk suns jūtas vēsākās dienās un pat sniegā. Taču komunikāciju ar cilvēku piemērotie laikapstākļi nevar pārspēt, jo vilkušpics ir sabiedrības dvēsele, kurai ir ļoti vajadzīgs cilvēka tuvums un komunikācija.

Lasīt vairāk

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Saistītie raksti

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka