Kadri priecīgai dienai – viltīgi smaidošās alpakas

Kadri priecīgai dienai – viltīgi smaidošās alpakas
Foto: Shutterstock

Paskatoties uz kādu dzīvnieku, nereti šķiet, ka dzīvā būtne smaida. Lai arī zvēriem piedēvēt cilvēku īpašības, sajūtas un emocijas gluži nevar, tas neliedz, piemēram, alpakas raksturot kā smaidīgas. Īpatnēji veidotās galvas un mutes dēļ šķiet, ka to allaž rotā smaids, tāpēc daudzi cilvēki tiecas fotografēt šīs sugas zvērus un pat kopīgi nofotografēties ar tiem.

Kā vēstīts Rīgas zoodārza mājaslapā, alpaka ir viena no domesticētajām lamu formām, kas nozīmē, ka šīs sugas dzīvnieki ir atkarīgi no cilvēka. Visvairāk tās novērojamas Dienvidamerikā, konkrētāk, Peru, kur tās domesticētas pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Alpakas lieti noderējušas mantu nešanai, kā arī vilnai, no kuriem darina apģērbus. Alpaku vilna joprojām esot augstā vērtē.

Šīs sugas dzīvnieki galvenokārt barojas ar zāli, taču to dzīves ilgums var sasniegt pat 20 gadus. Alpakas ir sabiedriski dzīvnieki, kas parasti dzīvo baros.

Interesanti, ka briesmu gadījumā, ja šos dzīvniekus kāds apdraud, alpakas aizstāvēsies, spārdoties un uzspļaujot pretiniekam.

Plašāk par alpakām var lasīt šeit. Bet turpinājumā var aplūkot vairākas fotogrāfijas, kurās saskatāms savā veidā viltīgais alpaku smaids. Nevar noliegt, ka alpaku skatiens, ko paspilgtina pūkainais kažoks, rada visai mīlīgu un neparastu iespaidu.

A post shared by @alpacaloving on Sep 29, 2017 at 1:38am PDT

A post shared by PAKA (@pakasweaters) on Sep 3, 2017 at 10:18am PDT

A post shared by PAKA (@pakasweaters) on Aug 14, 2017 at 2:46pm PDT

A post shared by A Canham (@sweetie_todd) on Aug 6, 2017 at 9:23am PDT

A post shared by A Canham (@sweetie_todd) on Aug 15, 2016 at 11:48pm PDT

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka