Gan lieli, gan mazi: mīlīgi kaķi, kurus ievērosi auguma dēļ
Foto: Shutterstock

Lielu vai mazu? Garspalvainu vai īsspalvainu? Iespējams, tie ir jautājumi, kurus saimnieks apsver, izvēloties šķirnes kaķi. Mīluļu ir daudz, katrs izskatās citādi un katram ir kāda īpašā pazīme, kas viņu atšķir no otra. Tāpēc šoreiz vari iepazīties ar šķirnēm, kuru pārstāvji ir gan lielākie, gan mazākie no visiem peļu junkuriņiem.

Lai arī daudzi cilvēki mīluļa izmēru ņem vērā, iegādājoties tieši suni, ne kaķi, arī šis faktors peļu junkuru gadījumā nav nemaz tik mazsvarīgs. Galu galā, atbildīgs saimnieks noteikti vēlēsies zināt, cik liels nākotnē būs viņa mīlulis, citādi vēlāk nāksies brīnīties, ka kaķis izaudzis pat lielāks par maza auguma suni. Ne velti dzīvnieku izstādēs, iespējams, lielākos apbrīnas saucienus un ievērību gūst tieši meinkūni, Norvēģijas meža kaķi un regdoli, kuri ir ārkārtīgi pūkaini un lielāki par citiem sugasbrāļiem. Turpretim, piemēram, Singapūras kaķis un mančkins ar īsajām kājelēm arī izskatās valdzinoši un neparasti, gluži kā mūžīgais kaķēns.

Pirms izvēlies savu mājdzīvnieku, noteikti ņem vērā ne tikai viņa lielumu, bet arī rakstura īpašības, par kurām droši vaicā konkrētās šķirnes audzētājam. Katrai kaķu šķirnei ir savas īpatnības, kas sākotnēji var šķist nemanāmas, taču par tām saimniekam jābūt informētam jau iepriekš.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka