Ievēros ikviens: lielākie un mazākie suņi pasaulē
Foto: Shutterstock

Suņa augums ir viens no galvenajiem faktoriem, ko pirms iegādes apsver topošais mīluļa saimnieks. Vai četrkājainais draugs iedzīvosies šaurākā mājoklī? Varbūt mūžam paliks tik mazs, ka to varēs satvert ar vienu roku? Ja esi kādreiz prātojis, kuri ir lielākie un mazākie savas sugas pārstāvji, turpinājumā vari iepazīties ar vairākām suņu šķirnēm. Kādu no tiem noteikti būsi sastapis savā ceļā!

Jau izsenis dažādi saimnieki izvēlējušies savam dzīvesveidam piemērotākos suņus. Viens vēlēsies labu sargsuni, bet cits lielāko uzmanību veltīs tam, vai suns ir labs medībās. Turpretim vēl kādam būs svarīgi, lai suns labi justos lauku sētā. Savukārt mazo šķirņu sunīši, kurus sauc arī par dekoratīvajiem suņiem (viņu galvenais uzdevums ir nevis aktīvs darbs, bet būšana par cilvēka kompanjonu), gan agrākos laikos, gan tagad bijuši populāri karaļnamos, "parasto" ļaužu ģimenēs un citur.

Jāpatur prātā, ka ne tikai suņa augums ir noteicošais šķirnes izvēlē, jo pat visai maziem suņiem var būt nepieciešama liela fiziskā slodze, kas nozīmē, ka ar mīluli nevarēs vis tikai laiskoties visu dienu. Atbildīgam saimniekam būs jānodrošina ne tikai ikdienas pastaigas, bet arī kāds aktīvāks pasākums (piemēram, kopīga skriešana), kas palīdzēs sunīti uzturēt formā, mazināt mīluļa enerģiju un veicināt labāku dzīves kvalitāti (protams, gan sev, gan četrkājainajam draugam).

Nevar noliegt, ka suņa augums ir tas, kā dēļ garāmgājējs uz mīluli bieži vien atskatās. Kuriem četrkājainajiem draugiem tas ir īpaši iespaidīgs?

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka