Jau izsenis dažādi saimnieki izvēlējušies savam dzīvesveidam piemērotākos suņus. Viens vēlēsies labu sargsuni, bet cits lielāko uzmanību veltīs tam, vai suns ir labs medībās. Turpretim vēl kādam būs svarīgi, lai suns labi justos lauku sētā. Savukārt mazo šķirņu sunīši, kurus sauc arī par dekoratīvajiem suņiem (viņu galvenais uzdevums ir nevis aktīvs darbs, bet būšana par cilvēka kompanjonu), gan agrākos laikos, gan tagad bijuši populāri karaļnamos, "parasto" ļaužu ģimenēs un citur.

Jāpatur prātā, ka ne tikai suņa augums ir noteicošais šķirnes izvēlē, jo pat visai maziem suņiem var būt nepieciešama liela fiziskā slodze, kas nozīmē, ka ar mīluli nevarēs vis tikai laiskoties visu dienu. Atbildīgam saimniekam būs jānodrošina ne tikai ikdienas pastaigas, bet arī kāds aktīvāks pasākums (piemēram, kopīga skriešana), kas palīdzēs sunīti uzturēt formā, mazināt mīluļa enerģiju un veicināt labāku dzīves kvalitāti (protams, gan sev, gan četrkājainajam draugam).

Nevar noliegt, ka suņa augums ir tas, kā dēļ garāmgājējs uz mīluli bieži vien atskatās. Kuriem četrkājainajiem draugiem tas ir īpaši iespaidīgs?