Rīgas zoodārzs aicina uz Kameņu dienām

Rīgas zoodārzs aicina uz Kameņu dienām
Foto: Publicitātes foto

Lai arī pavasaris šogad sagādājis dzīvniekiem nevienu vien pārsteigumu, tomēr dabā ierastie procesi un notikumi rit savu gaitu. Visapkārt čiepst un pīkst, dūc un zum! Ir pienācis īstais laiks iepazīt vēl vienu mūsu kaimiņu – dižo dūcēju kameni, tādēļ šajā nedēļas nogalē 10. un 11. jūnijā jau piekto reizi Rīgas zoodārzā notiks Kameņu dienas.

Nu jau kādu laiku Latvijas abinieku un rāpuļu zālē iemitinājusies kameņu saime, ko sagādājis uzņēmums "A.M. Ozoli". Prieks par kameņu saimi ir zoodārza apmeklētājiem, jo pie stikla, kur atrodas šo kukaiņu māja, gandrīz visu laiku ir "pielipuši" zinātkāri skatītāji un jautājumu ir bez sava gala: kas ir tā lielā kamene, kas ir šūnās, kur ir bērniņi, vai kamene kož, kāpēc vajag kamenes, kur tās aizlido, kā šie kukaiņi ziemo, kas tām pie kājām pielipis, kur kamenei medus spainītis un vēl, un vēl, stāsta zoodārza pārstāve Laura Līdaka.

Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, Kameņu dienās no pulksten 12 līdz 16 pie Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijas darbosies izzinošā darbnīca "Kamenes un citi sabiedriskie kukaiņi". Tajā ikviens interesents varēs iejusties "kameņu ādā" un izpildīt dažādus kameņu darbus, risināt uzdevumus, ielūkoties noslēpumainajā mikropasaulē. Protams, sarunās ar zoodārza speciālistiem varēs uzdot dažādus jautājumus par šiem mūsu neparastajiem kaimiņiem, kā arī rast atbildes par to, kā ar tiem sadzīvot.

Izzinot Latvijas dzīvniekus, mēs varam iemācīties veiksmīgi sadzīvot blakus, izprast viņu vajadzības un paradumus. Tikai izprotot, mēs varam saudzēt mūsu zemes dabu. Tādēļ arī Kameņu dienas zoodārzā lieliski papildina Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) aizsāktās kampaņas "Ļauj dzīvot!" aktivitātes. Šajā kampaņā ir iesaistījies arī Rīgas Zooloģiskais dārzs (ilggadējs EAZA biedrs), informē Līdaka.

Ja runā par jaunumiem zoodārzā, Līdaka min, ka jau no 1. jūnija līdz pat 31. augustam no pulksten 11.45 līdz 14.15 Rīgas zoodārza apmeklētāji jau astoto gadu var vērot dzīvnieku barošanas demonstrācijas un klausīties dārza speciālistu stāstījumu par to, kas garšo mūsu iemītniekiem, kā dzīvo šīs sugas pārstāvji dabā, cik nozīmīga ir sabalansēta barība un kādēļ apmeklētāju sniegtais kārums var būt kaitīgs zoodārza dzīvniekiem. Dzīvnieku barošanas demonstrāciju ietvaros pusdienas tiek pasniegtas kazuāriem, nīlzirgiem, pekariem, žirafēm, pelikāniem un jūraskraukļiem, kalitriksiem, kaķu lemuriem, ziemeļbriežiem un roņiem.

Barošanas demonstrācijas notiek katru dienu (līdz 31. augustam), izņemot 23. un 24. jūnijā. Ja dzīvnieka dzīvē notiek kādas kardinālas izmaiņas vai stipri līst, tad priekšnesums tiek atcelts. Visa programma atrodama Rīgas Zooloģiskā dārza mājaslapā.

Apmeklētāji nedrīkst barot zoodārza dzīvniekus. Tādēļ esi draugs – nebaro!

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka