Klajā nāk bioloģes Gundegas Kampes-Pērsones grāmata par Latvijas zīdītājiem

Klajā nāk bioloģes Gundegas Kampes-Pērsones grāmata par Latvijas zīdītājiem
Foto: Animal Diversity Web / cc

Klajā laista bioloģes un mākslinieces Gundegas Kampes-Pērsones grāmata „Latvijas zīdītāji. Pilnīgs sugu apskats."

Šis savā veidā ir unikāls izdevums, jo tajā var rast informāciju par pilnīgi visiem Latvijā sastopamajiem zīdītājiem. Aizmirsts nav neviens, ne mazais cirslis, ne diženais alnis.

Šī grāmata ir rakstīta tā, lai to būtu viegli lasīt, tā ir informatīva un grāmatas lapaspuses ilustrē pašas autores dzīvnieku zīmējumi, kuri ir pietuvināti realitātei. Grāmatas ievadā autore raksta: "Esmu mēģinājusi veidot aprakstus tā, lai tie būtu saprotami dabaszinībās "neiesvētītam" cilvēkam un tajā pašā laikā sniegtu plaša spektra informāciju, kas varētu sniegt atbildes arī, piemēram, uz dabaszinātņu un mežzinātņu studentu jautājumiem."

200 lapaspušu biezajā grāmatā ikviens lasītājs varēs uzzināt kas ir zīdītāji, kā arī interesantus faktus par tiem, bet galvenais ir tas, ka autore ir uzrakstījusi sīkus sugas aprakstus par ikvienu Latvijā sastopamo zīdītāju. Dažas grāmatas lapaspuses ir veltītas arī zīdītājiem, kuri Latvijā vairs nav sastopami un tie ir ziemeļbriedis, meža kaķis, tinis, taurs, tarpans un sumbrs. Daudziem varētu būt interesanti uzzināt, ka tomēr mūsu zemei ir arī jaunpienācēji, piemēram tāda suga kā zeltainais šakālis.

Ja kādreiz esi domājis, kuri zīdītāji Latvijā ir aizsargājumi, vai ezis gatavo krājumus ziemai, kas vislabāk garšo ronim un āpsim, vai žurkas guļ diendusu vai cik ilgi dzīvo lācis, zebiekste un bebrs, tad šīs un citas interesantas atbildes var atrast tieši šajā grāmatā.

Kā vēsta jau grāmatas vāks, autore ir izveidojusi septiņas kategorijas jeb zīdītāju kārtas – pārnadži, vaļveidīgie, plēsēji, grauzēji, zaķveidīgie, sikspārņi un kukaiņēdāji.

Pēdējā grāmata, kura iznākusi par Latvijas zīdītājiem, bijusi 1982. gadā, kad izdevniecība "Zvaigzne" izdeva biologa Egona Tauriņa grāmatu "Latvijas zīdītājdzīvnieki", mūsdienās tā kļuvusi par īstu bibliogrāfisku retumu, tāpēc jaunā Gundegas Kampes-Pērsonas grāmata ir nākusi tieši laikā.

Klajā nāk bioloģes Gundegas Kampes-Pērsones grāmata par Latvijas zīdītājiem
Foto: Publicitātes foto

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka