Video: Ūpju pāra Bo un Bubo visdrosmīgākais ūpēns devies iepazīt pasauli ārpus ligzdas

Pagājušās nedēļas nogalē visdrosmīgākais no trim ūpēniem, kas šopavasar izperēti ūpju ligzdā Kurzemē, devies iepazīt pasauli ārpus ligzdas, vēsta Latvijas Dabas fonds.

Ūpju ligzdā Kurzemē ikdienā mīt pieaugušo putnu pāris, kas nosaukts par Bo kundzi un Bubo kungu. Šopavasar vecāki sagaidījuši trīs atvases, ko cītīgi baro un aprūpē. Tā kā mazuļi jau ir gana lieli, tie paši var sākt plucināt barību un mācīties lidot, aktīvi vēzējot spārnus. Bet nu jau viens stiprākais vai ziņkārīgākais no trīs mazajiem ūpēniem nolēmis paraudzīties, kas notiek ārpus mammas un tēta siltajiem spārniem.

Jau vēstīts, ka pirmo reizi Latvijas Dabas fonds nodrošinājis tiešraidi no ūpju ligzdas. Šī ūpja ligzdošanas teritorija ir zināma kopš 1998. gada, kad dabiskā ligzdvieta atrasta uz zemes. Pēc vairākiem nesekmīgiem ligzdošanas gadījumiem uz zemes, ornitologi uzbūvēja mākslīgo ligzdu eglē, aptuveni 10 metru augstumā. Kopš 2013. gada šajā ligzdā ik sezonu ligzdošana norit sekmīgi. Putnu mājvieta ir tik liela, ka tajā varētu saritināties pieaudzis cilvēks.

Tiešraide no ūpju ligzdas skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par ūpju ligzdā notiekošo rodams šeit.

Visas tiešraides no putnu ligzdām var lūkot šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka