Rīgas zoodārza jaunā roņu meitene Ventiņa dodas uz Varšavu

Rīgas zoodārza jaunā roņu meitene Ventiņa dodas uz Varšavu
Foto: Publicitātes foto

Rīgas zoodārza jaunā roņu meitene Ventiņa otrdien, 13. jūnijā, dodas uz Varšavas zoodārzu Polijā. Agri no rīta bez lielas stīvēšanās ronenīte tika ievietota transportēšanas krātiņā un patlaban jau devusies ceļā uz jaunajām mājām, informēja zoodārzā.

Ventiņa ir Rīgas zoodārza roņu Puikas un Kristas meita, kas dzimusi 2017. gada 28. janvārī. Pēc pāris nedēļām, pateicoties Ventspils skolēnu radošajai izdomai, mazulīte tika nokristīta par Ventiņu. Vēlāk ronēns tika pārvietots uz blakus esošo seklāko baseinu, lai sāktu patstāvīgās dzīves gaitas un ar gardu muti notiesātu pasniegtās skumbrijas.

Rīgas zoodārza jaunā roņu meitene Ventiņa dodas uz Varšavu
Foto: Publicitātes foto

Lūk, video par Ventiņu:

Pēc Ventiņas aizbraukšanas Rīgas zoodārzā paliek abi tās vecāki Puika un Krista, kā arī trīs ronēni, ko šopavasar Dabas aizsardzības pārvaldes inspektori nogādāja pie mums no pludmales. Par zooloģiskā dārza roņiem jau desmito gadu rūpējas Ventspils pilsēta, stāsta Zooloģiskā dārza informācijas dienesta pārstāve Laura Līdaka.

Vasarā līdz 31. augustam katru dienu (izņemot 23. un 24. jūniju) pulksten 14 apmeklētājiem ir iespēja vērot roņu priekšnesumu dzīvnieku barošanas demonstrāciju laikā. Pilna programma apskatāma šeit.

Savukārt no Varšavas zoodārza uz Rīgu atceļoja trīsjoslu bruņnesis, lapseņu klijāns jeb ķīķis un krupjgalvas kokvardes. Šiem dzīvniekiem vēl jāpierod pie mūsu apstākļiem un kādu laiku apmeklētājiem tie vēl nebūs apskatāmi, tā stāsta Līdaka.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka