Cilvēks un suns: mīlestība ar un bez nosacījumiem
Foto: Shutterstock

Suņi vienmēr ir gatavi dalīties ar savu saimnieku pārdzīvojumos: kopā priecāties vai kopā bēdāties. Zinātnieki ir spējuši pietuvoties šī fenomena mīklas atrisinājumam. Izrādās, ka jūtas, ko cilvēki piedzīvo, kontaktējoties aci pret aci ar suni, ir identiskas mātes emocijām, kad tā noraugās uz savu zīdaiņa vecuma mazuli.

Saskaņā ar Starptautiskās kinoloģiskās federācijas datiem ("Fci.be"), tikai 2015. gadā tā dēvētajā Ciltsrakstu grāmatā bija reģistrēti teju divu miljoni šķirnes suņu, un tas ir pusotru reizi vairāk nekā 2014. gadā.

Acīmredzot, ka suņu mīļotāju skaits pieaug. Bet kāpēc, pretēji daudzviet pasaulē piedzīvotajām finanšu krīzēm, klimatiskajām izmaiņās un "gadžetu" ienākšanu cilvēku dzīvē, šis skaitlis arvien aug? Iespējams, iemesls ir tāds, ka cilvēku un suni vieno viena no spēcīgākajām jūtām pasaulē – mīlestība, atzīmē "Droug".

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka