Kā dienesta suņi palīdz meklēt ugunsgrēkā Londonā cietušos

Kā dienesta suņi palīdz meklēt ugunsgrēkā Londonā cietušos
Foto: Reuters/Scanpix

Naktī uz 14. jūniju notikušajā augstceltnes "Grenfell Tower" ugunsgrēkā Londonā, Lielbritānijā, cietuši vairāki desmiti cilvēku, no kuriem daudzi joprojām tiekot meklēti, vēsta raidsabiedrība BBC. Cietušo meklēšanā vairākas dienas iesaistīti arī četrkājainie draugi, kuri meklē drupās iespiestos cilvēkus.

Līdz šim par mirušiem uzskatīti vismaz 58 cilvēki, taču šis skaitlis varētu augt, pieļāvuši policijas darbinieki un citi speciālisti. Lai veiklāk atrastu kādu drupās iespiesto, Londonas ugunsdzēsēju brigādes pārstāvji palīgos saukuši dienesta suņus, 15. jūnijā norādīts brigādes mājaslapā. "Suņi ir vieglāki un var aptvert daudz lielāku platību," teicis brigādes pārstāvis Denijs Kotons, piebilstot, ka četrkājainie draugi var palīdzēt norādīt uz dažādiem priekšmetiem, kas potenciāli varētu noderēt cietušo meklēšanā un identificēšanā.

18. jūnijā brigādes mājaslapā ziņots, ka darbu turpina vairāki desmiti ugunsdzēsēju un arī īpaši apmācīti suņi, kuru uzdevums ir meklēt cilvēkus. Darbs tiekot veikts rūpīgi, kā arī speciāli regulāri pārliecinoties par to, ka ēka ir gana droša, lai tajā uzturētos glābēji.

Brigādes mājaslapā arī norādīts, ka par dienesta suņiem kļūstot tādi mīluļi, kuriem novērojama izteikta vēlme rotaļāties. Līdz ar to, veiksmīgi apmācot šos dzīvniekus, cilvēks suņa spēcīgo ožu var likt lietā, gan meklējot narkotikas, gan arī mēģinot noteikt ugunsgrēka izraisītāju. Par labi izpildītu darbiņu suns, gluži kā no jebkura saimnieka, saņem atlīdzību – gardumu vai, piemēram, iespēju paspēlēties ar iemīļoto bumbiņu. Londonas ugunsdzēsēju brigādes pārstāvji mājaslapā arī skaidrojuši, ka dienesta suņiem esot īpašs darba "apģērbs", proti, īpaši zābaciņi, kas pasargā mīluļa ķepas no stikliem un citiem asumiem. Tiesa, ja notikuma vietā valda karstums, suņi tajā netiekot laisti, un līdz šim neviens no dienesta suņiem, pildot savus darba pienākumus, cietuši neesot.

Suņi dienesta darbā tiek izmantoti galvenokārt mīluļu spēcīgās ožas dēļ. Par Latvijas muitas dienesta suņiem, kuri uzož gan narkotikas, gan tabaku un pat naudu, var lasīt šeit.

Jau vēstīts, ka naktī uz 14. jūniju augstceltnē Londonā izcēlies ugunsgrēks. 24 stāvu ēkā bijuši 120 dzīvokļi, kuros mitušas vairākas ģimenes. Daudzi no mājas iemītnieki uzskatīti par bezvēsts pazudušiem, un policija brīdinājusi iedzīvotājus, ka, iespējams, tā varētu nebūtu spējīga identificēt visus ugunsgrēkā bojāgājušos. Novērots, ka cietušie, glābjoties no liesmām, lekuši ārā pa logiem.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka