Video: Zivjērglis Peksis mēģina apēst tiešraides kameru

Video: Zivjērglis Peksis mēģina apēst tiešraides kameru
Foto: Dabasdati.lv

Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē no zivjērgļu ligzdas Kurzemē reizēm var novērot pavisam neparastus skatus, piemēram, brīžus, kad ligzdas saimnieks cenšas knābāt kameru.

Zivjērgļu ligzdā Kurzemē bez vecākiem Teo un Tīnas mīt arī divi putnēni, kas iesaukti par Tuku un Peksi. Tā kā abus putnus atpazīt ļauj tiem piestiprinātie gredzeni ar numuriem, nosakāms, kurš putns veic atsevišķas darbības.

Un tā nu secināts, ka 24. jūlija rītā kameru knābājis tieši brālītis Peksis. Arī "Dabasdati.lv" foruma dalībnieki aprakstījuši, ka Peksis centies regulēt kameru, savukārt Tuks, otrs izaudzinātais mazulis, labprātāk ķēries klāt pusdienām, gardai zivtiņai.

Šī nav pirmā reize, kad zivjērgļu ligzdā uzmanība tiek pievērsta kamerai. Tiesa, iepriekš ziņkārīgs izrādījās nevis ligzdas saimnieks, bet gan viesis. Jūtas ērglis kameru centies regulēt gan martā, gan aprīlī.

Video: Zivjērglis Peksis mēģina apēst tiešraides kameru
Foto: Dabasdati.lv

Tiešraide no zivjērgļu ligzdas Kurzemē skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par ligzdā notiekošo rodams šeit.

Vienuviet skatīt vēl citas putnu ligzdas var šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka