Foto: Kā izskatās pasaulē ātrāko dzīvnieku mazuļi

Foto: Kā izskatās pasaulē ātrāko dzīvnieku mazuļi
Foto: AP/Scanpix

Prāgas zoodārzā dzimuši pieci gepardu mazuļi, kas dienās izaugs par ātrākajiem dzīvniekiem pasaulē. Šīs sugas dzīvnieki klasificēti kā apdraudēti, tāpēc ikkatrs ģimenes pieaugums un mazulis ir svarīgs.

Aģentūra AP vēsta, ka zoodārzā Prāgā, Čehijā, dzimuši skaisti gepardu piecīši. Visi mazuļi pasaulē nākuši 15. maijā, taču augusta sākumā mediju pārstāvjiem bijusi iespēja lielos kaķus fotografēt.

Ziņots, ka pieci ņipri mazuļi, tostarp trīs puisīši un divas meitenītes, dzimuši māmiņai Savannai un tēviņa Benam. Šis metiens gepardu pārim esot jau otrais, pirmos mazuļus viņi sagaidījuši 2014. gadā, kad dzimuši četri gepardi.

Tāpat aģentūra AP norāda, ka zinātnieki un sugas pētnieki joprojām katru dzimušo mazuli vērtē ļoti augstu, jo tas nozīmē, ka pasaulē dzimst gepardi. Šīs sugas dzīvnieki esot apdraudēti.

"National Geographic" norādīts, ka gepards ir ātrākais sauszemes dzīvnieks, kas trīs sekunžu laikā spēj sasniegt ātrumu līdz pat 100 kilometriem stundā, pārspējot pat vairumu sporta automašīnu. Pārsvarā šīs sugas dzīvnieki atrodami Āfrikas austrumos un dienvidos. Parasti gepardu mātītei dzimst trīs mazuļi, taču, kā to pierāda gadījums Čehijā, viņu var būt arī vairāk. Mazuļi līdzās mātītei, retāk kopā ar tēviņu, dzīvo aptuveni pusotru līdz pat diviem gadiem, kuru laikā gūst spēku, attīstās, mācās medīt un rotaļājas. Savukārt tēviņi pārsvarā laiku pavada vienatnē vai mazās grupās, kurās reizēm var būt arī viņu ģimene. Tā kā gepardi spēj sasniegt ievērojamu ātrumu, lielajiem kaķiem ir pa spējam notvert veiklus dzīvniekus, piemēram, antilopes vai zaķus. Gepardi uzbrūk pēkšņi, liekot lietā zibenīgo ātrumu, un var visai ātri piesteigties pie loma.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka