Vēsture atkārtojas – Krievijā tīģeriene sadraudzējusies ar āzīti

Vēsture atkārtojas – Krievijā tīģeriene sadraudzējusies ar āzīti
Foto: Kadri no video

2015. gada nogalē pasauli pāršalca ziņa par neparastu draudzību starp tīģeri un āzi Primorskas safari parkā Krievijā. Lai arī toreiz šis notikums piesaistīja daudzu pasaules mediju uzmanību, nu tapis zināms, ka turpat parkā sadraudzējies vēl viens līdzīgs pārītis, tīģeriene un āzis.

Safari parka mājaslapā vēstīts, ka notikumu pirmsākumi meklējami 24. jūnijā, kad tīģerienei Usuri kā daļa no maltītes piedāvāts āzis. Līdzīgi kā pirms gandrīz diviem gadiem, tā arī jūnija izskaņā lielais kaķis savas pusdienas nav notiesājis, atstājot zvēriņu dzīvu. Norādīts, ka pirms āža palaišanas tīģerienes aplokā Usuri veselu dienu neesot ēdusi, turklāt šāda "bada diena" esot ierasta zoodārza dzīvnieku dzīves daļa. Taču pat bads neesot veicinājis mielošanos. Āzis, kas nu nosaukts par Turu, palicis dzīvs.

"Tīģeriene Usuri, par brīnumu, āzi neaiztika, lai arī iepriekš, šķiet, ēdusi diezgan daudz līdzīgu āžu, ne vienu nežēlodama," mājaslapā ziņojis zoodārza direktors Dmitrijs Mezencevs, norādot, ka parkā mītošie tīģeri dažu sekunžu laikā spēj pieveikt lomu. Viņš arī salīdzinājis šo gadījumu ar 2015. gada notikumiem, kad tīģeris Amurs sadraudzējās ar āzi Timuru. "Amurs varēja sekundes laikā nogalināt Timuru. Usuri varētu Turu nogalināt vēl ātrāk. Bet tieši šie tīģeri tieši šos āžus nav aiztikuši. Tur jau tas viss pārsteigums un fenomens!" priecājies Mezencevs.

Abi neparastie draudzību gadījumi starp tīģeriem un āžiem esot tik pārsteidzoši, ka tos nevarot izskaidrot, minējis direktors: "Reizēm domāju, ka dzīvnieki viens otru ir zinājuši iepriekšējā dzīvē un tāpēc šajā dzīvo saticīgi."

Slaveno draugu Amura un Timura savienība gan neiztika bez starpgadījumiem, jo reiz abi dzīvnieki pat saķērušies. Pēc tam nolemts abus nošķirt, bet pa šo laiku katrs izveidojis savu ģimeni. Usuri ir tīģera Amura biedre, un abi sagaidījuši arī savu pirmo atvasi tīģerēnu Širhanu. Savukārt par āža Timura līgavas godu savulaik pat ticis izsludināts konkurss.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka