Video no zivjērgļu ligzdas: Viltnieks Peksis neļauj māsiņai sagrābt zivi

Video no zivjērgļu ligzdas: Viltnieks Peksis neļauj māsiņai sagrābt zivi
Foto: Dabasdati.lv

Zivjērgļu ligzdā Kurzemē dzīve nav apstājusies, gluži pretēji – joprojām vērojams, kā savā starpā komunicē pieaugušie putni un šogad izaugušie ērglēni.

Lai arī sākotnēji uzskatīts, ka zivjērgļu pārim Tīnai un Teo šogad ligzdā izauguši brālīši, pēdējā laikā "Dabasdati.lv" foruma lietotāju tiekušies aprakstīt notikumus starp māsiķu Tuku un brālīti Peksi. Viens no amizantiem notikumiem pieredzēts 27. augusta vakarpusē.

Kā jau tas ir ierasts, vēl joprojām mazuļiem gardas maltītes palīdz sagādāt vecāki. Tā nu arī augusta vakarā Tuka un Peksis ligzdā sagaidīja tēviņu Teo, kas sev līdzi atnesa vienu brangu zivi. Abi putnēni par to sāka cīkstēties, bet Peksis, šķiet, izmantoja spēlē neatļautu paņēmienu.

Neļaudams māsai tvert Teo atnesto gardumu, Peksis ar knābi ieķērās māsai kājās tā, ka putns kādu brīdi nemaz nespēja tikt no brāļa vaļā. Tikmēr viltnieks Peksis sagrāba zivi, nodrošinādams gardās vakariņas sev.

Īsu brīdi pakavējies ligzdā, Peksis ar savu izcīnīto lomu nagos aizlido, atstādams māsu vienu ligzdā.

Interesanti cīniņi par maltīti šajā ligzdā novēroti jau iepriekš. Piemēram, šeit var vērot, kā putnēns nejauši satver nevis zivi, bet gan tēta kāju, savukārt šajā video var redzēt sava veida komandas darbu, lai tiktu pie zivs.

Latvijas Dabas fonda nodrošinātā tiešraide no zivjērgļu ligzdas Kurzemē skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par ligzdā notiekošo rodams šeit.

Vēl citas tiešraides no putnu ligzdām var skatīt šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka