Video: Meža cauna 'iezīmē' jūras ērgļu ligzdu Durbē

Video: Meža cauna 'iezīmē' jūras ērgļu ligzdu Durbē
Foto: Dabasdati.lv

Jūras ērgļu ligzdā Durbē šosezon nav sagaidīts neviens mazulis, taču tas nenozīmē, ka Latvijas Dabas fonda tiešraidē nevarētu saskatīt ko interesantu. Piemēram, 2. septembrī ligzdā novērota meža cauna.

Tiešraides kameras redzeslokā meža cauna atradās vien neilgu brīdi, aptuveni 20 sekundes, taču to laikā vērīgākie skatītāji un "Dabasdati.lv" foruma lietotāji paspējuši novērot arī šai sugai raksturīgu darbību.

Tikko iekāpusi jūras ērgļu ligzdā, cauna to iezīmēja. Portālā "Slitere.lv" vēstīts, ka meža cauna var iezīmēt teritoriju, atstājot urīnu vai fekālijas, berzējot anālos dziedzerus gar kokiem, zariem vai pat sniegu. Tas kalpo kā zīme citiem dzīvniekiem.

Tāpat norādīts, ka Latvijā ir daudz meža caunu, lai arī Rietumeiropā tās esot retums.

Jau otro sezonu jūras ērgļu ligzdā Durbē nav sagaidīts neviens mazulis, pretēji kā 2015. gadā, kad ligzdā izauga viens ērglēns. Spilgtus notikumus no ikdienas ligzdā var aplūkot šeit.

Tiešraide no jūras ērgļu ligzdas skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par jūras ērgļu ligzdā notiekošo rodams šeit.

Vēl citas tiešraides no putnu ligzdām var vērot šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka