Foto: Ne gluži parasts mājdzīvnieks – sprogainais Selkirkas rekss

Foto: Ne gluži parasts mājdzīvnieks – sprogainais Selkirkas rekss
Foto: Shutterstock

Kaķu vizuālais izskats ir svarīgs, to nu gan nevar noliegt. Kādam var būt svarīga mīluļa spalvas krāsa, citam labāk patiks, ja spalva būs minimāla, bet trešajam, iespējams, sapnis ir kļūt par Selkirkas reksa saimnieku. Šis kaķītis no citiem atšķiras ar savu neparasto spalvu, jo tā ir nevis taisna kā vairumam kaķu, bet gan sprogaina.

Interesantās spalvas dēļ Selkirkas reksus mēdz salīdzināt ar aitiņām, un vizuāli mīlulis tik tiešām atstāj iespaidu. Par Selkirkas reksa rašanās vietu tiek saukts Montānas štats ASV. Tieši tur parādījušies pirmie kaķīši, kam ir iztekti sprogains, viļņots kažoks. Turklāt šķirne nemaz nav tik sena, jo pirmie Selkirkas reksi parādījušies vien pirms aptuveni 30 gadiem.

Selkirkas reksus, saprotams, vispirms raksturo viņu īpatnējā spalva, kas noteikti piesaista cilvēka uzmanību, taču nedrīkst aizmirst arī par kaķu temperamentu: mīluļi ir draudzīgi, maigi, pacietīgi, izteikti cilvēka kaķi. Šīs šķirnes mājdzīvnieks vēlēsies būt cilvēka tuvumā, savu labsajūtu parādot ar murrāšanu. Turklāt kaķis var izvēlēties gulēt gan saimnieka klēpī, gan, piemēram, uz pleca, izrādīdami savu pieķeršanos cilvēkam.

Viens Selkirkas rekss gan var būt nedaudz sprogaināks par citu, kā arī var atšķirties spalvas garums. To, kāds piedzims kaķītis, nevar gluži paredzēt, jo visu ietekmē gēni. Savukārt spalvas kopšana nemaz nav tik sarežģīta, pēc mazgāšanas tai jāļauj izžūt dabiskā veidā, taču, ja spalva ataugusi pārāk gara un kaķis vizuāli neizskatās tik labi, kažoku var apcirpt par vienu līdz diviem centimetriem īsāku. Savukārt ķemmēšanu var veikt aptuveni reizi nedēļā.

To, ka Selkirkas rekss tik tiešām spēj piesaistīt uzmanību sava skaistā kažoka dēļ, pierāda arī pompozais Alberts, "Instagram" slavenība ar tūkstošiem sekotāju. Jāpiebilst, ka zīmīgs ir ne tikai runča kažoks, bet arī izteiksmīgais skatiens. "Mums ir cilvēki jautājuši, vai pompozais Alberts ir īsts kaķis, jo viņa kažoks un sejas izteiksme rada nedabīgu izskatu, bet tāds nu mums viņš ir," reiz teikusi kaķa saimniece.

Plašāk par Selkirkas reksu var lasīt šeit. Bet turpinājumā var aplūkot, kā šīs šķirnes kaķi izskatās dzīvē.

A post shared by tetitomacya (@tetitomacya) on Aug 31, 2017 at 5:40pm PDT

A post shared by Romy Staude (@romystaude) on Aug 28, 2017 at 5:08am PDT

A post shared by Sissi (@sissi.selkirk) on Aug 14, 2017 at 3:51pm PDT

A post shared by nao-ko (@catnanana) on Sep 6, 2017 at 5:24am PDT

A post shared by Brigette Boyle (@bribo4) on Sep 6, 2017 at 7:45am PDT

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka