Foto un video: Kaķi plastmasas maisiņos – ikdiena katra saimnieka dzīvē

Foto un video: Kaķi plastmasas maisiņos – ikdiena katra saimnieka dzīvē
Foto: Shutterstock

Plastmasas maisiņi ir īsts kaķu magnēts. Tā vien šķiet, ka nekas vairāk par tukšu maisu ilgai kaķa nodarbināšanai nav vajadzīgs. Mājas mīlulis izmantos katru iespēju, lai mēģinātu ielīst maisā, ko tikko esi nolicis uz grīdas, un pat pa to paskraidīt. Situācija izklausās zināma, vai ne?

Kaķu saimniekiem šāda mīluļu uzvedība, domājams, nebūs sveša. Foruma "The Cat Site" dalībnieki pieļāvuši, ka kaķiem tik ļoti patīk maisiņi to smaržas vai skaņas dēļ. Ja maisiņš čaukst, tas, iespējams, ir viens no faktoriem, kas dzīvniekus piesaista. Tā vien šķiet, ka atliek vien mājās pārnākt ar iepirkumu maisiņu, lai kaķis jau nespētu sagaidīt, kad produkti tiks no maisa izņemti un viņš varēs maisu pārņemt savā rīcībā.

Saimnieki novērojuši, ka nedrīkst maisu nejauši atstāt uz grīdas, jo ātri vien līdz tam ceļu atradīs peļu junkuriņš, kurš centīsies maisā ielīst. Tas, ko dzīvnieks izvēlas darīt ar maisu, atkarīgs no kaķa vēlmēm. Piemēram, maisiņš var kalpot par gultu, arī paslēpni vai mantiņu, ko kaķis, zobos turēdams, nēsā pa istabām. Savukārt "Pet Happy" norādīts, ka kaķiem gluži vienkārši ir dabiska vēlme rotaļāties, rāpot un plosīt dažādus priekšmetus – tostarp arī maisiņus. Ziņkārības dēļ kaķi tiecas izpētīt teju visu, kas atrodas mājoklī, un vieglais maisiņš, kas kustās gandrīz vai pats no sevis, protams, piesaista mīluļu uzmanību. Turklāt maiss ir lieliska vieta, kur paslēpties, gluži kā kartona kastes, kas kaķiem ļoti patīk (plašāk par to šeit).

Esot pat novērots, ka kaķi maisiņos ne tikai guļ, bet tos arī grauž un laiza. Turklāt pastiprinošs faktors šādai uzvedībai būs tas, ja maisā pirms tam bijis kas gards, piemēram, zivs, kaķu sausās pārtikas graudiņi, vai kas cits kaķim tīkams. Plašāk par to, kāpēc kaķi mēdz ēst maisiņus, var lasīt šeit.

Zemāk var aplūkot fotogrāfijas, kurās saimnieki fiksējuši savus mājdzīvniekus maisiņos.

A post shared by @whooooooooooooop on Sep 7, 2015 at 2:02am PDT

A post shared by Gandalf (@gandalfswecat) on Apr 7, 2017 at 1:55am PDT

A post shared by P A R N (@qxyo_o) on Jan 26, 2017 at 10:50pm PST

A post shared by Sunkist (@sunkist.boy) on Jan 6, 2017 at 6:49am PST

A post shared by Justyna (@linneanna) on Mar 25, 2015 at 2:36am PDT

A post shared by coeur_Ame (@coeur_himmy) on Nov 4, 2014 at 4:04am PST

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka