Bieds savvaļā: astoņi dzīvnieki, kas cilvēku var nāvējoši ievainot
Foto: Shutterstock

Ne visi dzīvnieki ir tik mīlīgi un draudzīgi, ja salīdzina ar kaķi un suni. Savvaļā cilvēks iejaucas dzīvnieka dienas ritmā, tāpēc zvēru reakciju bieži vien pat nevar paredzēt. Lai arī šķiet, ka dzīvnieks izskatās mierīgs, situācija var mainīties acumirklī.

Cilvēkam ir raksturīga tieksme pēc piedzīvojumiem un asām izjūtām. Viena no vietām, kur to var gūt, ir savvaļa, dzīvnieku vērošana to dabiskajā dzīves vidē. Ne velti daudzi interesenti dodas izbraucienos ar džipiem Āfrikā, vēloties pēc iespējas tuvāk skatīt to, kā dzīvo žirafes, kā medī lauvas, kā pārvietojas ziloņu bari un citi zvēri. Pieredzējušais ceļotājs Levisons Vuds portālam "Telegraph" atklājis, kādas bijušas viņa bīstamākās sastapšanās ar savvaļas zvēriem un kā viņš no šīm situācijām ticis sveikā cauri. Tāpat par saviem piedzīvojumiem izjautāja žurnāliste un ceļotāja Mišela Džeina Čana, kura arī ar dzīvniekiem vairākkārt sastapusies nervus kutinošās situācijās. Tāpēc, ņemot vērā abu stāstus, uzskaitīti vairāki dzīvnieki, kuru sastapšana savvaļā var radīt pat ļoti bīstamas situācijas.

Krokodils

Iespējams, šī dzīvnieka pārsteidzošais miers ir viena no biedējošākajām pazīmēm, jo nekad nevar paredzēt, kad krokodils pēkšņi sakustēsies vai pat uzbruks. Tamdēļ krokodils noteikti ierindojams starp tiem dzīvniekiem, no kuriem ļaudis baidās visvairāk. Iespaidīgais augums (Nīlas krokodili var izaugt pat sešu metru garumā), izteiksmīgās acis un spēja ātri kustēties noteikti rada draudīga dzīvnieka iespaidu.

Bieds savvaļā: astoņi dzīvnieki, kas cilvēku var nāvējoši ievainot
Foto: Reuters/Scanpix

Piedzīvojumu meklētājs Vuds atminējies kādu reizi, kad, staigājot gar Nīlas krastiem, saticis vīru, kura brāli krokodils esot nokodis un apēdis. Turklāt nebūt neesot vajadzības atrasties pašā upē, jo pat pārvietošanās gar krastu varot sagādāt asa sižeta filmas cienīgas sajūtas. "Staigājot gar Nīlu, jābūt ļoti uzmanīgam, arī ejot iekšā ūdenī. Krokodili ir instinktīvi radījumi, taču var kādu novērot dienām ilgi, pirms viņam uzbrukt," teicis Vuds.

Viņš arī dalījies padomos, kā izbēgt no negaidītas sastapšanās ar krokodilu, īpaši, ja pašu māc slāpes vai vēlme nopeldēties. Vienkārši esot jāiet uz krietni mazākām ūdenstilpnēm, kuras dzīvnieki lielākoties neapmeklē. Tāpat noteikti vajadzētu pārliecināties, ka ūdenī vismaz tobrīd nav redzamas ne acis, ne kas cits, kas varētu norādīt uz krokodila klātbūtni. Taču šis dzīvnieks, protams, var būt paslēpies zem ūdens un uzbrukt pēkšņi.

Sarkanajā grāmatā vēstīts, ka Nīlas krokodils visvairāk sastopams, protams, Nīlas upes krastos un citviet Āfrikā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka