Neparastais mājas mīlulis Spaiks – vabole, kas rada mākslas darbus ar flomāsteru

Neparastais mājas mīlulis Spaiks – vabole, kas rada mākslas darbus ar flomāsteru
Foto: Kadrs no video

Reizēm saimniekiem gadās atklāt savu mājdzīvnieku slēptos talantus. Tās var būt gan paklausības komandas, ko suns un pat kaķis acumirklī izpilda, gan arī kāda kopīga aktivitāte, ko var veikt kopā ar dzīvnieku. Taču kāda sieviete Japānā ievērojusi, ka viņas neparastais mājdzīvnieks vabole Spaiks spēj radīt interesantus zīmējumus, žoklī turot flomāsteru.

Vabole Spaiks mīt Nagano prefektūrā Japānā, kur tās esot populāras, taču šī suga Dorcus alcides esot raksturīga Indonēzijai, norādīts vabolei veltītajā mājaslapā. Spaiks kļuvis slavens savu unikālo mākslas darbu dēļ.

Mendija Braienta raidsabiedrībai BBC norādījusi, ka reiz sarunā ar draugiem prātojusi, ko Spaiks varētu noturēt žoklī, tā kā tas esot ļoti spēcīgs. Kāds draugs ieteicis flomāsterus. Mendija šo variantu likusi lietā, bet Spaiks flomāsteru satvēris un nēsājis sev līdzi, radot interesantus ķeburus.

Saimniece skaidro, ka Spaiks flomāsteru saķerot gluži vai tāpat, kā sakamptu otru vaboli cīniņa laikā. Tāpēc vabole veic dažādas kustības, kas beigu beigās uz papīra vai auduma rada interesantus ķeburus un līnijas. Taču tāpat viņa pieļauj, ka šis skaidrojums ir tikai minējums un patiesībā Spaikam tiešām piemīt mākslinieka gars.

Vaboles saimniece arī norāda, ka nevarot likt vabolei nēsāt flomāsteru, ja kukainis to nevēlas. Spaiks ne vienmēr esot noskaņots uz mākslas darbu radīšanu, viņa secinājusi. "Kā katram dzīvniekam, viņam ir savi uzskati," tā Mendija.

"Interesanti, ka daudzi cilvēki nemaz nav iedomājušies par vabolēm kā personībām," sarunā ar BBC spriež Mendija. "Visām vabolēm, kuras man piederējušas, bijusi sava burvība. Spaiks ir ļoti ziņkārīgs, mīlīgs, viegli sabīstas."

Turklāt Spaiks neesot nasks uz košanu, norāda saimniece. Vabole varot uzbrukt vien tad, kad tiek izbiedēta.

Mendija norāda, ka savvaļā vaboles barojoties no koka sulas un augļiem, kas sākuši bojāties, taču nebrīvē, piemēram, mājoklī viņus varot barot arī ar produktiem no cilvēka ēdienkartes, piemēram, banānu un arbūzu.

Savukārt vaboles kopšanā esot jāievēro dažas pamatlietas: jābūt mitrai zemei, kur vabolei ierakties, kā arī zariem, pa kuriem kāpelēt.

Interesanti, ka Spaiks neesot vienīgais Mendijas mīlulis, jo bez viņa mājās mītot vēl trīs vaboles, tostarp arī mātīte Sallija. Taču pagaidām neesot plānots, ka viņiem varētu parādīties ģimenes pieaugums, norādīts mājaslapā. Tiesa, tā kā tēviņi raduši savā starpā kauties, katrai vabolei sarūpēts savs būris, kur pavadīt laiku.

"Iespējams, Spaiks ir izlutinātākais kukainis, ko jūs jebkad sastapsiet," mājaslapā norādījusi Mendija. Turklāt šī mākslinieka darbi esot pārdoti arī "eBay", kur par Spaika darbiem interesenti gatavi maksāt pat simtiem dolāru.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka