Ikviena zoodārza mīluļi – kā izskatās nesen dzimuši surikati

Ikviena zoodārza mīluļi – kā izskatās nesen dzimuši surikati
Foto: Kadrs no video

Kā Rīgas Zooloģiskajā dārzā, tā zoodārzos citviet pasaulē lielā cieņā ir vieni no darbīgākajiem zvēriņiem, amizantie surikati. Šķiet, pie šo žiperu aploka varētu pavadīt vairākus desmitus minūšu un pat stundas, vērojot, kā dzīvnieki rok bedres, sazinās, kašķējas. Vai esi redzējis, kā izskatās nesen dzimuši surikati?

Austrālijā, Kanberas Nacionālajā zoodārzā un akvārijā, augustā pasaulē nākuši trīs surikatu mazuļi, vēstīts "abc.net.au". Katrs no čaklajiem zvēriņiem svēris vien 150 gramus, bet pirmo savas dzīves mēnesi surikati pavadījuši nošķirti no plašākas publikas acīm.

Tāpēc savu pirmo izgājienu zoodārza apmeklētāju vērtējumam trīs surikati piedzīvojuši vien septembra vidū.

Zoodārza darbinieki paskaidrojuši, ka trīs atvases dzimušas surikatu pārim Sekai un Sergejam. Visu šo laiku trīnīšu audzināšanā piedalījušies ne tikai vecāki, bet arī pārējie surikati no kuplās saimes.

"Ir brīnišķīgi redzēt viņus iepazīstam jauno vidi. Viņi vienmēr mācās no mammas, tēta un pārējiem radiniekiem," teikusi zoodārza pārstāve Renē Osterlo.

Šobrīd vēl surikati neesot gatavi patstāvīgai dzīvei, tāpēc vēl turpāmākos trīs mēnešus mazuļus barošot zoodārza kopēji. Vēlāk surikati paši spēšot parūpēties par to, lai punči būtu pilni.

Tāpat vēl esot pārāk agrs, lai noteiktu katra mazuļa dzimumu, līdz ar to arī vārdi neesot tiem doti. Paredzams, ka surikatiem vārdus varēšot piešķirt iedzīvotāji, taču vispirms jānosaka, kāds ir katra surikata dzimums.

Šie esot pirmie surikatu mazuļi, kas skatāmi zoodārzā Kanberā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka