Foto: Varonīgā suņu meitene Frīda, kas palīdz meklēt Meksikas zemestrīcē cietušos

19. septembrī Meksiku skāra 7,1 magnitūdu stipra zemestrīce, kurā cietuši vairāki simti cilvēku. Drupās joprojām tiekot meklēti izdzīvojušie, un to palīdz darīt arī kāds īpašs dienesta suns, glābēja Frīda, vēsta "Telegraph".

Labradoras retrīveru šķirnes suņu meitene Frīda neesot iesācēja. Līdz šim viņa palīdzējusi atrast vismaz 52 cilvēkus, kas cietuši citās traģēdijās daudzviet pasaulē, piemēram, Haiti, Ekvadorā un Hondurasā. Nu Frīda piesaistīta glābšanas darbos Meksikas zemestrīces dēļ.

Kā redzams fotogrāfijās, Frīda meklēšanas darbiem drupās ir kārtīgi sagatavota. Viņai sarūpētas īpašas aizsargbrilles, veste un zābaciņi, lai ķepas netiktu savainotas uz drupām, stikliem un citām lietām.

Norādīts, ka Frīda darbojoties organizācijas "SEMAR" paspārnē un jau iepriekš Meksikā esot glābusi cilvēkus, kas cietuši zemestrīcē. Vienā no pēdējām savām misijām Frīda atradusi 12 cilvēkus.

"Quartz" vēstīts, ka kopš zemestrīces pagājušas jau vairākas dienas un glābējiem, kas uzreiz sākuši ķerties klāt cilvēku meklēšanai drupās, varētu nebūt viegli atrast kādu izdzīvojušo. Tāpēc arī talkā nākusi Frīda, kuras spēcīgā oža un prasmes darbā drupās varētu palīdzēt atrast cietušos. Septiņus gadus vecā suņu meitene esot īpaši apmācīta, lai strādātu līdzās glābējiem.

Ziņots arī, ka Frīda darbojusies arī sagruvušajā pamatskolā, kur dzīvību zaudējis 21 bērns un pieci pieaugušie.

"Time" vēstīts, ka Frīda neesot vienīgais dienesta suns, kas darbojas zemestrīces seku novēršanā un cilvēku meklēšanā, to darot vēl 14 suņi. Taču tieši Frīda kļuvusi zināma un populāra.

Sociālajos tīklos netrūkstot atzinīgu vārdu, kas veltīti Frīdai, ļaudis publicē dažādas fotogrāfijas un video ar varonīgo suni. Turklāt Frīdu ievērojis arī Meksikas prezidents Enrike Penja-Njeto, kas savā "Twitter" profilā publicējis video fragmentu ar glābējsuni.

Tāpat suņu meitenes atbalstītāji izveidojuši kolāžu, kurā redzama 500 peso vērta naudas zīme. Lai arī to rotā slavenās meksikāņu gleznotājas Frīdas Kalo portrets, aktīvisti to nomainījuši ar glābējas Frīdas attēlu, uzsverot mīlules nozīmi un atbalstu pēdējā laika notikumos Meksikā.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka