Labi audzināti un paklausīgi suņi aicināti piedalīties lielajā pastaigā Rīgā

Labi audzināti un paklausīgi suņi aicināti piedalīties lielajā pastaigā Rīgā
Foto: Shutterstock

Ieskandinot Pasaules dzīvnieku dienu, 30. septembrī suņu saimnieki kopā ar saviem uzticamajiem mīluļiem aicināti piedalīties Lielajā suņu pastaigā, "MansDraugs" informē rīkotāji no dzīvnieku patversmes "Dzīvnieku Draugs".

Pasaules dzīvnieku diena atzīmējama 4. oktobrī. Par godu šim notikumam, jau trešo gadu Rīgā notiks Lielā suņu pastaiga, kurā aicināti piedalīties visi labi audzināti un paklausīgi suņi neatkarīgi no šķirnes, izskata un vecuma.

Patversmes "Dzīvnieku Draugs" rīkotā Lielā suņu pastaiga sāksies pulksten 11, dalībniekiem pulcējoties Eksporta ielas suņu pastaigu laukumā pulksten 10.50. No turienes dalībnieki dosies gājienā cauri Rīgas centram, apmeklējot Rīgas parkus un Vecrīgu.

Lielās pastaigas noslēgumā dalībnieki tiks cienāti ar siltiem dzērieniem un našķiem. Tāpat varēs saņemt kvalificēta kinologa konsultāciju un iegūt informāciju par suņu skolu "Curious Elk".

Lielās suņu pastaigas mērķis ir pievērst uzmanību tam, cik daudziem cilvēkiem suns ir draugs un ģimenes loceklis, un aicināt atbildīgās institūcijas vairāk rūpēties par suņiem piemērotas infrastruktūras veidošanu pilsētā, iekārtojot pastaigu laukumus, iezīmējot īpašas vietas pilsētas zaļajā zonā un mežos, kur suņus atļauts vest pastaigās bez pavadas, nodrošinot pietiekamā daudzumā atkritumu urnas, kur izmest izkārnījumus.

Lai veicinātu suņiem draudzīgas vides veidošanu, "Dzīvnieku Draugs" ir izveidojis un uztur Suņiem draudzīgo vietu karti, kurā jau apkopotas kafejnīcas, restorāni, viesnīcas, veikali un citas vietas Rīgā, kurp cilvēki var doties kopā ar suņiem. Uzņēmumiem – projekta dalībniekiem – tiek piešķirta īpaša suņiem draudzīgo vietu uzlīme. "Dzīvnieku Draugs" aicina sabiedriskas vietas, kuras vēlas redzēt ciemos pie sevis labi audzinātus suņus un viņu mīlošos saimniekus, pievienoties kartei, sazinoties ar patversmi.

Vienlaikus pastaigas rīkotāji un dalībnieki vēlas uzsvērt arī suņu īpašnieku atbildību gan par suņu apmācību, gan sakopšanu pēc suņa, gan atbildīgu uzvedību, uzturoties ar suni sabiedriskās vietās.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka