Atceļ 'Tukuma straumei' piemērotos ierobežojumus – karbamīds zvēru barībā nav konstatēts

Atceļ 'Tukuma straumei' piemērotos ierobežojumus – karbamīds zvēru barībā nav konstatēts
Foto: Shutterstock

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir atcēlis visus uzņēmumam "Tukuma straume" piemērotos ierobežojumus suņu barības "Dogo" un kaķu barības "Ņau ņau", kā arī izejvielu izplatīšanai, jo no Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka izmeklētajos barības paraugos karbamīds nav konstatēts, "MansDraugs" informē PVD pārstāve Ilze Meistere.

Austrijas laboratorijā (Osterreichische Agentur fur Gesundheit und Ernarungsicherheit GmbH) testēšana veikta, izmantojot divas metodes. Vienā gadījumā karbamīda saturs tika noteikts, mērot optisko blīvumu pie 420 nanometru (nm) viļņu garuma, bet otrā gadījumā, kā to paredz Eiropas Komisijas normatīvie akti, tas tika noteikts, mērot optisko blīvumu pie 435 nm viļņu garuma.

No Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka, izmeklējot barības paraugus ar noteikto metodi, t.i. mērot optisko blīvumu pie 435 nm viļņu garuma, karbamīda klātbūtne paraugos konstatēta netika.

PVD atkārtotai izmeklēšanai uz Austrijas laboratoriju nosūtīja tos uzņēmuma "Tukuma straume" ražotās barības paraugus, kuros Dānijas laboratorija (Fødevarestyrelsens Laboratorie Aarhus) iepriekš konstatēja karbamīdu.

Dānijas laboratorija neoficiāli ir apstiprinājusi, ka, izmeklējot uzņēmuma "Tukuma straume" ražotās barības paraugus, ir kļūdījusies testēšanas metodes izvēlē.

"Šis incidents nedrīkst palikt bez ievērības, tāpēc dienests par to informēs Eiropas Komisiju. Nav iedomājams, ka uzraudzības dienesti nevar uzticēties laboratorisko izmeklējumu rezultātiem", saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis. "Dienests uzņēmumam jau ir apliecinājis, ka šī situācija nav pieņemama un atvainojies arī Dānijas laboratorijas vietā".

Jau vēstījām, ka PVD bija apturējis gan suņu, gan kaķu barību ar konkrētiem partiju numuriem, kā pamatojumu minot to, ka barībā konstatēta neatļautā viela karbamīds. Plašāk par karbamīdu var lasīt šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka