Neparastā rekordiste ar gandrīz 20 centimetru garu mēli – sanbernāru dāma Moči

Neparastā rekordiste ar gandrīz 20 centimetru garu mēli – sanbernāru dāma Moči
Foto: Kadrs no video

Nule kā tapušajā Ginesa pasaules rekordu grāmatā, kas veltīta dzīvniekiem, rodams arī lielā sanbernāra Moči vārds. Šī mīlule var lepoties ar neparasti garu mēli, norādīts mājaslapā.

Moči, kas kopā ar saimnieci mīt Dienviddakotā, ASV, esot garākās mēles īpašniece. Viņas mēle sasniedzot 18,58 centimetru garumu. Suņa saimniece Karla Rikerta teikusi, ka redzēt sava uzticamā drauga ierakstu grāmatā esot liels un svarīgs notikums visas viņas ģimenes un, protams, arī sanbernāra dzīvē. Viņa pat salīdzinājusi, ka iepriekšējo sešu ar pusi gadu laikā tīrītās siekalas, ko aiz sevis atstājusi Moči, esot tā vērtas, lai mīlule gūtu šāda veida atzinību.

Rikertu ģimenē Moči ienākusi no kādas dzīvnieku patversmes, tamdēļ ieraksts Ginesa pasaules rekordu grāmatā nu kalpošot arī kā iedvesma citiem cilvēkiem uzņemties rūpes par suņiem, kas nonākuši patversmē, cerīgi norādījusi saimniece Rikerta. Viņa izteikusi vēlēšanos, kaut cilvēki saprastu, ka arī patversmes dzīvnieki, ienākuši jaunā ģimenē, spēj sniegt ārkārtīgi daudz prieka.

"Mo ir dzīvespriecīga, jautra, mīloša un mūžam pateicīga un uzticama mums, viņa ģimenei. Reiz ļaunprātīgi izmantotais suns mums ir iemācījis, ka ir labi būt citādam," savu mājdzīvnieku raksturojusi saimniece. Viņa arī komentējusi Moči neparasti garo mēli: "Mēs esam lepni par viņas unikālo iezīmi."

Tiesa, šim rekordam ir arī sava veida ēnas puse. Līdz ar garo mēli sunītei radušās dažādas veselības problēmas, piemēram, grūtības elpot, papildu siekalas un netīrumi, kas pielīp mēlei, kā arī grūtības kaut ko pacelt no grīdas.

Lai parādītu Moči mēli teju vai visā tās garumā, saimniece liekot lietā vienu no suņu meitenes iecienītākajiem gardumiem, proti, zemesriekstu sviestu. Tad viņa kāri to mēģina laizīt, parādot iespaidīgā izmēra mēli.

Neparastā rekordiste ar gandrīz 20 centimetru garu mēli – sanbernāru dāma Moči
Foto: Kadrs no video

Raksturojot iekļūšanu Ginesa pasaules rekordu grāmatas īpašajā izdevumā, saimniece priecājusies un pieļāvusi, ka viņas suņu meitene Moči sagādāšot prieku daudziem cilvēkiem: "Tā joprojām nešķiet patiesība. Viņa ir ļoti vienkārša, nekad nelielās, bet es zinu, ka viņa par sevi ir tikpat lepna, cik mēs par viņu."

Tiesa, lai arī Moči mēle tik tiešām ir neparasti gara, Ginesa pasaules rekordu mājaslapā norādīts, ka tā vēl nav visu laiku garākā reģistrētā suņa mēle. Šis rekords joprojām esot nepārspēts un piederot bokseru meitenei Brendijai no Mičiganas štata ASV. Viņas mēle bijusi 43 centimetrus gara. Brendija mirusi 2002. gada septembrī.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka