Pieci pašsaprotami ikdienas paradumi, ko mācīties no kaķa
Foto: Shutterstock

Šķiet, atpūta varētu būt kaķa otrais vārds. Ne velti mājas mīlulis guļ lielāko daļu dienas, vairākas stundas, ja vien neēd, nemazgājas un nespēlējas. Gulēšana un snauduļošana varētu būt kaķu iecienītākā nodarbe, ko viņiem patīk veikt dažādās vietās mājoklī, piemēram, gan savā guļvietā, gan uz dīvāna, skapja augšas, veļas kaudzē, uz palodzes vai citviet.

Ko mums no tā mācīties? Ikdienas skrējienā nedrīkst aizmirst par elpas ievilkšanu. Jā, mums noteikti nav brīva visa diena, kā tas ir murrātājiem. Taču reizēm pietiek vien ar desmit minūtēm, lai ne par ko nedomātu, apsēstos ērtā krēslā, aizvērtu acis un pacenstos "izslēgt" domāšanu. Nelieli pieturas punkti darbu dunā palīdzēs būt produktīvākam, radīt jaunas idejas un vienkārši justies labāk.

Taču nav runa vien par periodiskām atpūtas pauzēm. Pieaugušam cilvēkam vajadzētu gulēt no sešām līdz astoņām stundām diennaktī. Tas, protams, ir vismaz divreiz mazāk par kaķa gulēšanas ilgumu, taču ar to vajadzētu pietikt, lai mūsu smadzenes un ķermenis atpūstos un iegūtu spēku jaunas dienas cēlienam. Taču ne visiem izdodas saplānot darbus tā, lai varētu nogulēt ieteicamo stundu skaitu, reizēm gadās gulēt pārāk maz. Diemžēl ar laiku tas var atspēlēties gan veselībā, gan darba augļos.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka