Pieci pašsaprotami ikdienas paradumi, ko mācīties no kaķa
Foto: Shutterstock

Līdzīgi kā cilvēkiem, arī dzīvniekiem nepieciešama sava veida rutīna ēdiena sakarā. Ja mums visu laiku ir pieejams ēdiens, roka tā vien stiepjas pēc uzturu bagātinošiem un arī saldiem ēdieniem, taču tas var atspēlēties pret veselību un izskatu, proti, veicināt aptaukošanos. Arī kaķu pasaulē šī problēma nav sveša.

"Catster" norādīts, ka kaķa ēdienkarte ir rūpīgi jāizveido un ēdienreizes jānovēro. Kaķīti var katru dienu barot konkrētā laikā, piemēram, līdz ar cilvēka brokastīm un vakariņām. Ko kaķis apēd tai laikā, tik arī viņam tiek, bet pārējo saimnieks var noņemt nost. Tiesa, vienmēr ir labāk konsultēties ar veterinārārstu, lai saprastu, kāda veida diēta kaķim ir labāk nepieciešama. Piemēram, sterilizēti vai kastrēti dzīvnieki var vairāk ēst un pieņemties svarā.

Veselīgs un sabalansēts uzturs ir ļoti būtiska cilvēka dienas daļa. Reizēm pat šķiet, ka kaķis neko nav ēdis, jo barības trauciņš ir tikpat pilns, cik bija iepriekš. Lūk, tas nenozīmē, ka ēdiens ir jāapēd tikai tāpēc, ka jāapēd. No pārmērīgas ēšanas var atturēties pat kaķis.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.
Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka