Video: Pirmo reizi savvaļā nofilmēti retie smilšu kaķēni

Video: Pirmo reizi savvaļā nofilmēti retie smilšu kaķēni
Foto: Kadrs no video

Četru gadu ilgs darbs vainagojies panākumiem, kad Sahāras tuksneša Marokas daļā novēroti un pirmo reizi nofilmēti smilšu kaķēni, retās sugas pārstāvji, vēstīts "Independent".

Pētnieku grupas pārstāvji, kuri Āfrikā aizvadījuši četrus pētniecības gadus, pieļāvuši, ka 26. aprīļa notikums – smilšu kaķēnu novērojums, kas iemūžināts video formātā, – varētu būt pirmais šāda veida sasniegums sugas izpētes sakarā. Aprīļa nogalē Sahāras tuksneša Marokas daļā novēroti trīs smilšu kaķēni.

Lielo kaķu organizācijas "Panthera" speciālists Gregorijs Bretons mājaslapā aprakstījis, ka trīs kaķi pamanīti ap pulksten diviem naktī. Viņš norādījis, ka atrast smilšu kaķus to dabiskajā dzīves vidē esot ārkārtīgi grūti, jo šīs sugas dzīvnieki neatstājot aiz sevis nekādas zīmes, pat ne medījuma paliekas, turklāt paši kaķi esot klusi un neizdodot liekas skaņas. Taču šos trīs kaķēnus nodevušas spīdīgās actiņas, kas pievērsušas pētnieku uzmanību. Nepieciešamības gadījumā kaķi savas smilšu krāsas spalvas dēļ varot veikli paslēpties, bet nofilmētie kaķi nemaz neesot centušies skriet prom.

Sand Cat Kittens Spotted in the Wild for First Time from Panthera Cats on Vimeo.

"Bija apbrīnojami atrast šos kaķus. Mēs stundu pavadījām, uzņemot fotogrāfijas un video un uzstādot kameras cerībā, ka vēlāk varēsim ierakstīt viņu dabisko uzvedību," mājaslapā vēstījis Bretons, kurš pieļāvis – šī esot pirmā video liecība par smilšu kaķiem to dabiskajā dzīves vidē.

Bretons paskaidrojis, ka mazuļi varētu būt aptuveni sešas līdz astoņas nedēļas veci. Pētnieks norādījis, ka smilšu kaķu meklēšana esot aizraujoša, taču prasot arī daudz spēka, jo ikdiena tuksnesī esot visai skarba un grūta augstās gaisa temperatūras dēļ. Galvenais pētniecības darbs noritot starp saulrietu un saullēktu, kamēr dienas gaišo laiku speciālisti parasti aizvadot miegā. Dienas tumšākajā laikā smilšu kaķi esot krietni aktīvāki, tāpēc pastāvot lielāka cerība šos dzīvniekus novērot.

Video: Pirmo reizi savvaļā nofilmēti retie smilšu kaķēni
Foto: Kadrs no video

Plašāk par smilšu kaķi var lasīt šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka