Sieviete Itālijā saņem slimības lapu, lai aprūpētu sasirgušo suni

Sieviete Itālijā saņem slimības lapu, lai aprūpētu sasirgušo suni
Foto: Shutterstock

Kāda sieviete Itālijā uzvarējusi tiesas prāvā un pierādījusi, ka divas darba dienas, kurās viņa aprūpējusi savu četrkājaino draugu, būtu jāuztver kā apmaksājamas dienas, gluži kā slimības lapas gadījumā, vēstīts "The Guardian".

Suņa saimniece ņēmusi dažas brīvdienas, lai aprūpētu savu mājas mīluli, un nule kā uzvarētajā tiesā atzīts, ka par šīm dienām viņai pienākas slimības lapa un darba devējam par tām jāmaksā.

Norādīts, ka sieviete, kas strādā par akadēmiķi Romā, par savām tiesībām neesot cīnījusies viena. Viņai palīdzējuši advokāti, kas pārstāvot vienu no lielākajām dzīvnieku labklājības organizācijām Eiropā (Italian Anti-Vivisection League (LAV)) .

Kopīgā darba rezultātā tiesas spriedums bijis par labu saimniecei, nosakot, ka viņas darba devējam, proti, universitātei, nāksies uztvert viņas prombūtnes dienas kā gadījumu, kad to ietekmē iemesli, kas saistīti ar ģimeni.

Tāpat norādīts, ka viens no sievietes un viņas atbalsta komandas lielākajiem argumentiem bijis saistīts ar Itālijas likumdošanu un noteikumiem, kas paredz gadu ilgu cietumsodu vai sodu līdz pat 10 tūkstošiem eiro cilvēkam, kas dzīvnieku atstāj bezpalīdzīgā situācijā un ciešanās.

Dzīvnieku labklājības organizācijas prezidents Džianluka Feliceti norādījis, ka šis precedents esot būtisks solis, lai vēl vairāk novērtētu dzīvnieku klātbūtni un nozīmi ikdienā, kā arī atzītu, ka suns ir daļa no ģimenes. Turklāt nu cilvēki līdzīgos gadījumos varēšot ņemt vērā akadēmiķes pieredzi un atsaukties uz šo precedentu, paudis Feliceti.

Raidsabiedrība BBC vēsta, ka saimniece aprūpējusi 12 gadus veco angļu seteru, kas pārcietis operāciju.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka