Video: Ļaunuma iemiesojums – kā izskatās nesen dzimis ai-ai

Video: Ļaunuma iemiesojums – kā izskatās nesen dzimis ai-ai
Foto: Kadrs no video

Madagaskaras slaidpirkstainis jeb ai-ai, iespējams, ir primāts, par ko ne visai bieži gadās dzirdēt. Šo zvēru skaits pasaulē nav pārāk liels, taču Dūka lemuru centrā Ziemeļkarolīnas štatā ASV dzimis šīs sugas pārstāvis, ko tā dzimtenē Madagaskarā pat uzskata par ļaunuma simbolu.

2017. gada 7. jūnijā lemuru centrā dzimusi Agata, viena no 24 ai-ai Ziemeļamerikā, norādīts video aprakstā. Sarkanajā grāmatā suga ierakstīta kā apdraudēta.

Informācija Sarkanās grāmatas mājaslapā liecina, ka Madagaskaras slaidpirkstainis (Daubentonia madagascariensis) sastopams gandrīz vai tikai Madagaslaras salā, lai arī daudzviet pasaulē šie zvēri aplūkojami dažādos dzīvnieku centros.

Lai arī pēc skata ai-ai atgādina visai jauku primātu, patiesībā daudzi Madagaskaras iedzīvotāji slaidpirkstaini uzskatot par nelaimes vēstnesi. Šī iemesla dēļ ai-ai bieži tiekot nogalināti, norādīts Sarkanajā grāmatā. Reizēm šos dzīvniekus ļaudis medījot arī barības ieguvei.

Vēstīts, ka redzēt ai-ai varot ārkārtīgi reti, biežāk novērojamas šo dzīvnieku atstātās pēdas jeb caurumi kokos. Ai-ai visaktīvākais esot naktī un visvairāk apdzīvojot mežus. Dienas laikā zvēri guļot izveidotajās mājvietās vai vīteņos.

Teju vienmēr ai-ai mātītei dzimstot tikai viens mazulis.

Plašāk par īpatnējo zvēriņu var lasīt šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka