Atklājam noslēpumus: vienkārši veidi, kā mājas kaķa dzīvi padarīt laimīgāku

Atklājam noslēpumus: vienkārši veidi, kā mājas kaķa dzīvi padarīt laimīgāku
Foto: Shutterstock

Valda uzskats, ka, lai kaķis būtu patiesi laimīgs, viņam nepieciešams pavadīt laiku ne tikai mājās, bet arī svaigā gaisā. Ja šādas iespējas nav, tas it nemaz nenozīmē, ka tavs kaķis būs mazāk laimīgs un pieredzējis kā citi "brāļi un māsas". Iepazīsties ar "Vetstreet" ieteikumiem, kā padarīt mājas kaķa dzīvi vēl aizraujošāku un pilnvērtīgāku!

Gan cilvēkam, gan dzīvniekam ir nepieciešama sava privātā telpa, lai justos komfortabli, tāpēc neaizmirsti, ka ir ļoti svarīgi iekārtot kaķītim viņa personīgo vietu. Vislabāk, ja šī vieta atrodas tālāk no citu mājvietas iedzīvotāju acīm, lai dzīvnieciņš varētu justies patiesi mierīgi un netraucēti.

Kaķiem patīk spēlēties, un reizēm arī tīk to darīt vieniem pašiem. Šī iemesla dēļ kaķim ir nepieciešamas visdažādākās rotaļlietas – gan ķeršanai, gan apkārt skriešanai, gan iekšā kāpšanai domātas. Taču veikalos iespējams iegādāties arī pavisam jaunas un neparastas mantiņas, kuras aizņems tava kaķa prātu ilgu laiku.

Ja par vienu no mājas iemītniekiem jau kādu laiku kļuvis kaķis, visdrīzāk uz kādas telpas stūra vai sienas var redzēt "firmas zīmi" jeb nagu nospiedumus. Priekšmetu skrāpēšana ir pilnībā normāla un saprotama kaķu darbība, jo viņi tādējādi iezīmē savu teritoriju. Lai censtos no tā izvairīties, mājās nepieciešams salikt vairākus priekšmetus, uz kuriem iespējams asināt nadziņus. Kaķis būs tev pateicīgs!

Atklājam noslēpumus: vienkārši veidi, kā mājas kaķa dzīvi padarīt laimīgāku
Foto: Shutterstock

Cilvēkiem maltītes process, primitīvi runājot, nav sarežģīts – aizgāju uz virtuvi, pagatavoju un apēdu. Ar kaķiem šajā jautājumā jārīkojas nedaudz citādi, un tad pavisam drīz ieraudzīsi viņā vēl neredzētas rakstura šķautnes. Kaķi pēc dabas ir mednieki un vēlas savu maltīti iegūt, nevis vienkārši pieiet klāt un apēst, tāpēc medību garu viņā var apmierināt ar dažādām rotaļlietām vai kādiem spalvainiem priekšmetiem. Mīlulis noteikti jutīsies daudz laimīgāk un komfortablāk.

Kad iekārto vidi kaķim, atceries par šo dzīvnieku dzīvi ārpus četrām sienām. Kaķiem tīk novērot teritoriju, uzkāpjot kokā vai ātri skrienot garām krūmiem, un arī mājas apstākļos ir vēlams šādu iespēju viņiem dot. Ik pa laikam pamaini mēbeļu atrašanās vietu telpā par godu savam mīlulim, un tavs kaķis spēs sajusties dikti mīlēts.

Ļauj kaķim novērot notiekošo ārā – atvēli mājās kādu vietu vai palodzi, uz kuras kaķis var izpausties pēc sirds patika. Kaķi ilgi jo ilgi ir spējīgi skatīties ārā pa logu, tāpēc viņiem rodas sajūta, ka ir situācijas kontrolētāji.

Un, protams, kur tad bez kopīgas laika pavadīšanas! Kaķis būs laimīgs, ja viņš varēs ieritināties saimnieka klēpī vai pat reizēm uzkāpt uz galvas, bet tu tikmēr paijāsi kažociņu un smaidīsi viņam pretī.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka