Iepazīsties – glītā paskata hiēnu dzimtas pārstāvis zemesvilks

Iepazīsties – glītā paskata hiēnu dzimtas pārstāvis zemesvilks
Foto: Shutterstock

Vai esi kādreiz dzirdējis par šo nelielā auguma dzīvnieku zemesvilku? Ja nē, tad iepazīsties ar vienu no pēc skata interesantākajiem dzīvniekiem, kuru daudzi, iespējams, varētu sajaukt ar hiēnu.

Ar hiēnām patiesi šim dzīvniekam ir saistība – tas ir šīs dzimtas pārstāvis, taču vienīgā suga zemesvilku ģintī, ziņo "Bored Panda". Atšķirība šiem dzīvniekiem ir zemesvilku ēšanas paradumos, jo tie pārtiek no dažādiem kukaiņiem, termītiem.

Angliski šo dzīvnieku sauc "aardwolf", un tulkojums šajā gadījumā ir diezgan tiešs, jo nīderlandiešu valodā vārds "aarde" nozīmē "zeme", bet tā latīniskais nosaukums ir Proteles cristata.

Savos izmēros šis dzīvnieks parasti sasniedz tādus izmērus kā lapsa. "Blue Planet Biomes" ziņo, ka dzīvniekam ir garas priekškājas un nelielas aizmugurējās kājas, ko labi var konstatēt arī attēlos.

Iepazīsties – glītā paskata hiēnu dzimtas pārstāvis zemesvilks
Foto: Shutterstock

Kaķveidīgo apakškārtas pārstāvja zemesvilka saknes meklējamas Dienvidāfrikā un kontinenta austrumu daļā, kur tie pārsvarā dzīvo arī mūsdienās. Šiem dzīvniekiem tīk mitināties alās, taču tie parasti nenodarbojas ar jaunu rakšanu, bet apdzīvo citu dzīvnieku pamestās vietas. Tās parasti ir sausas, krūmu un akmeņu pilnas vietas – šie dzīvnieki neaizklīst tālu no apdzīvotās teritorijas.

Zemesvilki ir nakts dzīvnieki, kurus varētu raksturot kā bailīgus un kautrīgus radījumus, taču ziemas periodā viņi enerģijas krāšanas nolūkos pa nakti guļ, bet dienas laikā apgādā sevi ar pārtiku.

Vai vari iedomāties, ka viens zemesvilks nakts laikā ir spējīgs apēst pat 300 tūkstošu termītu? Tā ir taisnība! Tas ir iespējams, jo šiem dzīvniekiem ir lipīgas mēles, tāpēc termīti lielā daudzumā pie tās pielīp.

Iepazīsties – glītā paskata hiēnu dzimtas pārstāvis zemesvilks
Foto: Shutterstock

Kādreiz zinātnieki uzskatīja, ka šiem dzīvniekiem patīk būt vieniem, un tie saucami par vientuļniekiem, taču šobrīd šis uzskats ir kardināli mainījies – tie ir vairāk vērsti būt kopā ar citiem sugas biedriem, kā arī pieturēties pie vieniem visu dzīves laiku. Turpretī, ja kāds "bez atļaujas" ierodas viņu teritorijā, savstarpēji var norisināties cīņa.

Paturpinot par ēdienu un sadzīvi, hiēnas, piemēram, ēdiena meklējumos dodas kopā, jo medījumi parasti ir lieli, un vienam dzīvniekam to nomedīt ir grūti. Zemesvilki ēdiena meklējumos dodas atsevišķi, jo termītu apēšana neprasa lielu piepūli.

Taču zemesvilkiem jābūt uzmanīgiem no lauvām, leopardiem, lielākām hiēnām un arī cilvēkiem. Suga netiek uzskatīta par apdraudētu, taču to medīšana konkrētajās vietās norisinās. Kad šie dzīvnieki izjūt bailes, viņi saceļ muguras spalvas ārkārtīgi augstu.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka