Populārākais jenots internetā – sunim līdzīgā Ķirbīte

Populārākais jenots internetā – sunim līdzīgā Ķirbīte
Foto: instagram.com/pumpkintheraccoon

Sociālajos tīklos populāri kļūst ne tikai suņi un kaķi, bet arī citu sugu pārstāvji, kuru ikdienu viņu saimnieki iemūžina interesantās un pat amizantās fotogrāfijās. Viena no šādām slavenībām ir Ķirbīte jeb Pampkina, kas vietnē "Instagram" kļuvusi par vairāk nekā miljona sekotāju mīluli.

Ķirbīte (tulkojumā no angļu valodas vārda "Pumpkin" – ķirbis) saimnieces Rouzijas Kempas un viņas meitas dzīvē ienākusi 2014. gadā, vēsta "The Dodo". Gluži kā no debesīm (precīzāk – no koka), mazais zvēriņš iekritis Kempas pagalmā Bahamu salās, laužot kāju. Diemžēl jenota māmiņa neesot nākusi pakaļ savai atvasei, tāpēc sieviete nolēmusi uzņemties rūpes par nelaimē nonākušo Ķirbīti. Norādīts, ka Bahamu salās esot atļauts kā mājdzīvniekus turēt jenotus.

Smagākais posms gan bijis vēl tikai priekšā, un Kempa kopā ar savu meitu Lauru Jangu cītīgi rūpējušās par Ķirbīti: barojušas mazuli ik pēc pāris stundām, uzturējušas jenotu siltumā, apmīļojušas, gluži kā to savvaļā būtu darījusi jenotu mamma.

"Audzināt viņu bija un joprojām ir pilna laika darbs," Janga pastāstījusi "The Dodo". Jenotus viņa raksturojusi kā apbrīnojami inteliģentus, ļoti uzmanīgus un pat spējīgus izteikt dažādas emocijas.

Nu jau kopā ar saimnieci Jangu Ķirbīte mītot aptuveni trīs gadus, un līdzās jenotam dzīvojot arī no patversmes adoptētie suņi Toffī un Oreo. Gan Ķirbītes, gan visas trijotnes gaitas regulāri tiek atspoguļotas "Instagram" profilā, rādot neparastās ikdienas aizkulises un ainiņas no jenota dzīves.

Kopā ar citas sugas pārstāvjiem Ķirbīte jūtoties labi un ērti, teikusi Janga: "Viņa uzreiz sapratās ar mums un mūsu diviem adoptētajiem suņiem, un mums visiem seko, lai kur mēs ietu." Dzīvošana kopā ar diviem suņiem, ticams, savā veidā iespaidojusi to, kā pati Ķirbīte izturoties ikdienā, pieļāvusi saimniece: "Viņa tagad domā, ka ir suns. Viņa var spēlēties un būt visai skarba ar viņiem."

Ķirbīte gan neesot gluži kā kurš katrs mājdzīvnieks, atzinusi saimniece. Jenoti tomēr esot savvaļas dzīvnieki, līdz ar to spējot būt visai nešpetni, turklāt, salīdzinot ar kaķiem un suņiem, jenotus esot grūtāk pieradināt. "Līdzīgi kā ar izlutinātu bērnu: ja kaut kas nenotiks viņai pa prātam, viņa to darīs zināmu," teikusi Janga, atcerotes kādu gadījumu, kad viņa ar saviem mājdzīvniekiem sēdējusi istabā. Pēkšņi Ķirbīte uzkāpusi uz groza līdzās istabas aizvērtajām durvīm un mēģinājusi ar ķepām tās atvērt, parādot, ka vairs nevēlas atrasties vienā telpā ar pārējiem.

Kas gan jenotam mājas dzīvē varētu patikt? Janga paskaidrojusi, ka dzīvi savvaļā Ķirbīte neesot baudījusi, tamdēļ jenotam esot tuvas izpriecas, kas cilvēkam ir labi zināmas: veldzēšanās pie gaisa kondicioniera, mielošanās ar olām un arbūzu, pat tualetes izmantošana, ko Ķirbīte esot apguvusi.

Lai arī jenots tik tiešām nav parasts mājdzīvnieks un, nenoliedzami, prasa daudz rūpju, Ķirbīte sniedzot neiedomājami daudz prieka savai ģimenei. "Mēs esam laimīgi ar viņu. Mēs vienmēr gribēsim darīt to, kas ir labāk viņai," tā Janga. Varbūt jenotam labākā dzīve būtu savvaļā? Iespējams. Taču Janga esot pārliecināta, ka arī kopā ar viņas ģimeni un mājdzīvniekiem Ķirbīte jūtoties ļoti labi.

Turpinājumā var aplūkot vēl vairākus kadrus no Ķirbītes un viņas biedru dzīves.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka