Koķetā un stilīgā fotosesijā attēlotas patversmes 'Labās mājas' četrkājainās personības

Koķetā un stilīgā fotosesijā attēlotas patversmes 'Labās mājas' četrkājainās personības
Foto: Inna Grinn

Katrs suns ir personība, katram ir savs izskats un raksturs, kas viņu atšķir no sugasbrāļa. Diemžēl daļai suņu dzīvē nav tik labi veicies, tāpēc vairāki mīluļi savu pirmo, otro vai pat kārtējo iespēju iejusties ģimenē gaida dzīvnieku patversmē "Labās mājas". Sadarbībā ar fotogrāfi Innu Grinn patversmē tapusi īpaša fotosesija "Be Trendy".

"Be Trendy – Kad modē personība" ir jau trešais kopīgi veidotais labdarības projekts, kur šoreiz galvenajā dzīvnieku personību lomā ir suņi. Par iepriekšējiem projektiem "Ēdenes dārzs" var lasīt šeit un šeit. Portālam "MansDraugs" patversmes sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Zirdziņa atklāj: "Pēc veiksmīgās "Ēdenes dārzs" sesijas, cerējām, ka Inna izteiks vēlēšanos un atradīs laiku vēl kādam labdarības projektam. Šoreiz arī savu latiņu pacēlām augstāk, papildus fotosesijas prezentācijai sociālajos tīklos vēlējāmies uzrīkot arī fotogrāfiju izstādi. "Be Trendy" ciklu – suņi ar šallēm, cepurēm – Inna uzsāka ar savu klientu suņiem. Jau tad fotoattēli guva lielu atsaucību. Gan Innas, gan patversmes pārliecība ir, ka bezšķirnes suņi ir brīnišķīgi modeļi, interesantas un neatkārtojamas personības. Kādēļ lai fotosesija ar šallēm, lakatiem un cepurēm "nenostrādātu" tikpat veiksmīgi?"

Nebūt nav tā, ka suņi fotosesiju neizbaudīja, teic Linda: "Sesijas dienas rītā izrevidējām savas aksesuāru atvilktnes un sagādājām pēc iespējas vairāk ziemas cepures, lakatus, šalles, salmu cepures. Jāatzīst, ka visiem 20 modeļiem tēls radās momentā. Roka burtiski pati sniedzās pēc piemērotākā rekvizīta. Arī suņi bija ieinteresēti notiekošajā un neierastais aksesuārs ne uzreiz tika pieņemts. Veiksmīgie kadri bieži tapa vienā sekundes simtdaļā, kad cepure atradās tur, kur tai jābūt."

Koķetā un stilīgā fotosesijā attēlotas patversmes 'Labās mājas' četrkājainās personības
Foto: Inna Grinn

"Veidojot foto projektu, spēlējāmies un koķetējām ar patversmes "Labās mājas" iemītniekiem. Cilvēkiem tīk piešķirt savas rakstura īpašības suņiem. Rodas amizants veidols, kuram suņi labprāt pat piespēlē, jo viņu dzīvē un sirdīs vissvarīgākais tomēr ir cilvēks. Dzīvnieki mums ļoti uzticas, tādēļ svarīgi ir viņus nepievilt. Ikvienu no tiem. Aktīvu vai līdzsvarotu, apdomīgu vai trakulīgu, dzīvesgudru vai tādu, kuram visa dzīve vēl priekšā," stāsta patversmes pārstāve.

Talantīgās fotogrāfes Innas Grinn īstenā mīlestība ir dzīvnieki. Viņa ir veidojusi neskaitāmas suņu un kaķu fotosesijas gan studijā, gan pie dabas. "Mūs mīl un ciena dvēseles, inteliģences, rakstura, labestības un citu iezīmju dēļ. Arī savus draugus iegūstam dažādās dzīves situācijās, bet mēs viņus nenoskatām izstādēs. Interesanti, kādēļ savus suņus izvēlamies galvenokārt tikai pēc izskata? Kādēļ, piemēram, šķirnes skaistulis ir labāks par patversmes suni," retoriski jautā fotogrāfe Inna.

"MansDraugs" viņa atklāj savas sajūtas par sirsnīgo fotoprojektu: "Tuvojas Ziemassvētki, un līdz ar tiem arī prieka un laimes atmosfēra, kas ienāks mūsu mājās. Bet ar visu šo prieku nepietiek, lai dzēstu skumjas patversmes iemītnieku acīs. Es nespēju palikt malā un ļoti vēlos, lai viņi visi Jauno gadu sagaidītu mīlošā ģimenē!"

Izrādās, "Be Trendy" aizmetņi meklējami jau pērn, kad Inna fotografējusi mīluļus, kas jau mīt pie saimniekiem. "Šoreiz es nolēmu to turpināt, un par projekta galvenajiem varoņiem kļuva suņi no patversmes "Labās mājas"," teic fotogrāfe, piebilstot, ka vēlējusies parādīt nevis tikai skaistu suni, bet mīluli kā personību. "Noķert to skatienu, garastāvokli, raksturu un emociju. Šallītes, beretes un cepurītes palīdzēja papildināt suņu izskatu un cilvēciskot to! Ceru, ka neviens nepaliks vienaldzīgs un nespēs paiet garām, neaizdomājoties par to, ka šie suņi mīt patversmē un nevienam nav vajadzīgi... Tas pat izklausās šausmīgi!"

Koķetā un stilīgā fotosesijā attēlotas patversmes 'Labās mājas' četrkājainās personības
Foto: Inna Grinn

Fotogrāfe uzskata, ka patversmē mītošie suņi nav ne ar ko sliktāki par tiem mīluļiem, kam jau ir paveicies un kas mīt pie lieliskiem saimniekiem: "Viņi ir spējīgi nest ārkārtīgi daudz prieka un laimes saviem saimniekiem." Inna arī teic, ka visā pasaulē tā šobrīd esot modes lieta un mūsdienu tendence – adoptēt dzīvniekus no patversmēm, nevis iegādāties: "Cilvēkos parādās laipnība un cilvēcība. Protams, nevajag aizmirst par atbildību un reālajām iespējām, nevis vienkārši iet pa pēdām modei. Ja nav iespēju adoptēt dzīvnieku no patversmes, ir daudz citu veidu, kā palīdzēt patversmei. Neesiet vienaldzīgi, vērsieties patversmē, kur jums pateiks, kā jūs varat palīdzēt un kas konkrētajā brīdī ir nepieciešams. Nav taču nekā svarīgāka par savām rūpēm, kuras varam dāvāt tam, kam tas visvairāk nepieciešams!"

Vēl līdz 30. novembrim foto izstāde ar desmit portretiem apskatāma arī tirdzniecības parka "Alfa" 2. stāvā. "Esam priecīgi par tirdzniecības parka "Alfa" atsaucību izstādes izvietošanā, kas ļauj krietni lielam cilvēku skaitam iepazīt "Labo māju" fotovaroņus. Nenoliedzami, ikviens no mūsu varoņiem ir pelnījis mājas, bet kopīgā darba rezultāts ir lielāks par konkrētā suņa došanos mājup. Tas ir atgādinājums par visiem suņiem, kas mīt "Labajās mājās" un citās Latvijas patversmēs. Viņu ir daudz un katrs ir neatkārtojama personība ar vēlmi pēc sava cilvēka."

Patversmē "Labās mājas" savus saimniekus šobrīd gaida ap 50 suņukiem un 70 kaķīšiem. Tās pārstāvji aicina būt stilīgiem, adoptēt personību un nebaidīties uzticēties dzīvniekiem no patversmes.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka