Video: Jūras ērgļu pāris Raimis un Milda stīvējas par zaru

Video: Jūras ērgļu pāris Raimis un Milda stīvējas par zaru
Foto: Kadrs no video

Lai arī vairums Latvijas Dabas fonda nodrošināto tiešraižu vairs nav skatāmas, jūras ērgļu ligzdā Durbē joprojām manāma aktivitāte, par ko parūpējas putnu pāris Raimis un Milda.

"Abi sāk staipīt vienu un to pašu zaru, it kā citu nebūtu," lasāms "Dabasdati.lv" forumā, kas veltīts jūras ērgļu tēmai. Video fragmentā redzams šīs sugas tēviņš Raimis un mātīte Milda, kas aktīvi darbojas pa ligzdu un to bieži iekārto ar jauniem materiāliem, piemēram, sūnām un zariem.

Viens no šādiem rīkiem 3. decembra rītā ieinteresējis abus pieaugušos putnus, un gan Raimis, gan Milda sākuši par to savā veidā cīkstēties. Kad viens no putniem knābī bija satvēris zaru, otram tieši tobrīd bija jāķeras pie tā atņemšanas. Kādu laiku stīvējušies par ligzdas materiālu, visbeidzot ērgļi kļuva mierīgāki, un viens no putniem mēģināja atrast zaram labāko vietu ligzdā.

Pēdējo divu gadu laikā šajā jūras ērgļu ligzdā Durbē nav izaudzis neviens mazulis.

Tiešraide no jūras ērgļu ligzdas skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par jūras ērgļu ligzdā notiekošo rodams šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka